[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 30. 07. 2026   Meniny má Libuša      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Rozhovory
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Vo štvrtok vyvrcholí prípravný týždeň na Národné stretnutie mládeže P26
P:3, 30. 07. 2026 15:34, DOM



Foto: Samuel Hvizdoš


Poprad 30. júla (TK KBS) Príprava na Národné stretnutie mládeže P26 počas dnešného dňa vrcholí. Samotné podujatie sa uskutoční od 31. júla do 2. augusta a stovky dobrovoľníkov ho už na mieste pripravujú od pondelka.
Počas dnešného dňa dobrovoľníci absolvovali okrem práce v tímoch aj niekoľko administratívnych úkonov a školení, ktoré znamenajú, že stretnutie sa už nezadržateľne blíži. Od piatka už začnú prichádzať účastníci, ktorých je vyše dvoch tisíc.

Vyše 400 dobrovoľníkov pracujú v 21 tímoch a zabezpečujú hladký priebeh celého podujatia – od registrácie a ubytovania, cez animátorov skupiniek, upratovanie, stavbu pódia, technické zabezpečenie až po liturgiu či modlitebný tím. Pomáhať budú aj znevýhodneným účastníkom, aby sa mohli aj oni naplno zúčastniť tohto veľkého stretnutia.

Niektorí z nich sú dobrovoľníkmi prvýkrát, pre iných je dobrovoľníctvo už súčasťou životného štýlu. „Dobrovoľníctvo pre mňa znamená darovať niečo zo seba druhým bez toho, aby človek očakával niečo späť. Napriek tomu pri tejto službe dostáva stonásobne viac,“ hovorí kňaz Tomáš Tupta, moderátor Arcidiecézneho centra pre mládež v Košiciach, ktorý zároveň na tomto podujatí aj slúži.

NSM,P26,mladí
Členky tímu registrácie a ubytovania chcú prežiť čas prázdnin aj v službe. „Chcem pomáhať pripraviť podujatie, ktoré môže niečo dať ďalším mladým a venovať ho zároveň aj Pánu Bohu,“ priblížila Laura.
Každý deň je pre dobrovoľníkov pripravený aj duchovný program, ktorý má na starosti modlitebný tím. Pozostáva z ranných a večerných modlitieb, sv. omší, impulzov a adorácií. Medzi dobrovoľníkmi je aj viacero kňazov, ktorí zabezpečujú aj spovednú službu.

Národné stretnutie mládeže P26 odštartuje v piatok 31. júla o 16:00 otváracím ceremoniálom v Aréne Poprad. Lístky na jednotlivé dni si  bude ešte možné zakúpiť každý deň pred programom pri Aréne Poprad.   
Viac informácií o program nájdete na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk

TK KBS informovala Alžbeta Šutková



( TK KBS, as; kj ) 20260730014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]