Prešov 22. júna (TK KBS) Pri Kostole Kráľovnej pokoja na Sídlisku III v Prešove sa v sobotu 27. júna 2026 uskutoční stretnutie miništrantov MIKE 2026. Podujatie je príležitosťou pre chlapcov z celej Košickej arcidiecézy zažiť deň plný duchovného spoločenstva, modlitby, zábavy a upevniť svoje priateľstvo s Kristom.
Program sa začne registráciou o 8:30 a vyvrcholí o 10:00 slávnostnou svätou omšou, ktorú bude celebrovať košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Po spoločnom obede – guláši – je pre účastníkov pripravený dynamický popoludňajší program so súťažami, aktivitami a obľúbeným vedomostným kvízom Kahoot.
Organizátori pripravili aj zaujímavé stretnutia s hosťami. O svoje skúsenosti zo služby v náročných podmienkach sa podelí kaplán Horskej záchrannej služby Ján Dubecký. Duchovný rozmer podujatia obohatí františkán Gabriel Prievalský OFM, ktorý miništrantom priblíži život a odkaz svätého Františka z Assisi prostredníctvom aktivít „Stopni Františka“ a „Cesta do Umbrie“.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom prihlasovacieho formulára. Na podujatie je potrebné priniesť si miništrantské oblečenie, dobrú náladu a drobný príspevok do zbierky. Organizátori veria, že toto stretnutie prinesie všetkým účastníkom veľa radosti, nových priateľstiev a povzbudenie do ich dôležitej služby pri oltári.
Zdroj: Košická arcidiecéza, redakčne upravené