[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 05. 06. 2026   Meniny má Laura      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Rozhovory
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Kňaz Ivan Kňaze po stretnutí s Levom XIV.: Z pápeža vyžaruje pokoj
P:3, 05. 06. 2026 09:40, DOM



Foto: Vatican Media


Bratislava 5. júna (TK KBS) Z pápeža Leva XIV. vyžaruje veľký pokoj, jednoduchosť a otcovská blízkosť, povedal pre TK KBS národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze po stretnutí so Svätým Otcom počas Generálneho zhromaždenia Pápežských misijných diel v Ríme.

Na audiencii sa zúčastnili národní riaditelia Pápežských misijných diel zo 120 krajín sveta. Každý z účastníkov mal možnosť osobne pristúpiť k pápežovi, podať mu ruku a prehovoriť s ním niekoľko slov. „Svätý Otec mal pre každého čas a veľkú trpezlivosť. Vyžaruje z neho pokoj, ktorý človek cíti už pri prvom stretnutí. Uistil som ho o modlitbách veriacich na Slovensku a poďakoval som sa mu za povzbudenie, ktoré dáva celej Cirkvi. Osobne som mu povedal aj to, že ma inšpiroval starať sa viac o svoje zdravie a venovať sa pravidelnému pohybu. S úsmevom ma vypočul a povzbudil,“ uviedol Ivan Kňaze. Podľa neho bolo zrejmé, že pápež Slovensko dobre pozná a vždy sa poteší, keď počuje o našej krajine.

Vo svojom príhovore pápež Lev XIV. poďakoval všetkým pracovníkom Pápežských misijných diel za ich službu a ocenil milióny veriacich po celom svete, ktorí sa modlia za misie, podporujú seminaristov v misijných krajinách, pomáhajú mladým cirkvám a zapájajú sa do Misijného diela detí. Svätý Otec zdôraznil naliehavú potrebu „trvalého misijného obrátenia“ celej Cirkvi. Účastníkov zhromaždenia vyzval, aby spoločne hľadali nové spôsoby, ako byť misijnou Cirkvou v dnešnom svete poznačenom napätím, konfliktmi a vojnami. „Pozývam vás všetkých, aby ste si uvedomili naliehavú potrebu neustáleho misijného obrátenia a spoločne hľadali spôsoby, ako byť misijnou Cirkvou pre uzdravenie nášho sveta,“ povedal pápež. Pripomenul tiež, že Cirkev je zo svojej podstaty misijná a že evanjelizácia nie je úlohou iba misionárov v ďalekých krajinách, ale každého pokrsteného kresťana.

Generálne zhromaždenie Pápežských misijných diel sa konalo v Ríme pri príležitosti významných jubileí misijného hnutia. Účastníci si pripomenuli 100 rokov Svetového dňa misií, 110 rokov Pápežskej misijnej únie a 200 rokov Živého ruženca, ktorý založila blahoslavená Paulína Jaricotová. „Zo stretnutia so Svätým Otcom si odnášame povzbudenie pokračovať v službe misiám s novým zápalom, radosťou a dôverou v Boha. Pápež nám pripomenul, že v centre všetkého, čo robíme, musí byť vždy Ježiš Kristus,“ uzavrel Ivan Kňaze.

Súvisiaci článok: Pápež Lev XIV.: Misijné dielo Cirkvi je odpoveďou na svet poznačený vojnami



( TK KBS, pm, ik, ml; pz ) 20260605008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]