Bratislava 18. mája (TK KBS) Teologická fakulta Trnavskej univerzity v Bratislave, v spolupráci s bratmi františkánmi, pripravuje odborné sympózium s názvom „Svätý František z Assisi po 800 rokoch – teologické a spoločenské perspektívy“. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 28. mája 2026 v priestoroch teologickej fakulty na Kostolnej ulici č. 1 v Bratislave.
Vedecké podujatie sa koná pri príležitosti významného 800. výročia smrti svätého Františka z Assisi. Jeho hlavným cieľom je ponúknuť akademický i duchovný priestor na hlbšiu reflexiu bohatého odkazu tohto svätca, a to z hľadisku teologických a spoločenských výziev v súčasnom svete. Program sympózia privíta domácich i zahraničných hostí, ktorí prednesú svoje príspevky z oblasti teológie, histórie, františkánskej spirituality či spoločenských vied.
Celé sympózium sa uskutoční pod záštitou dekana Teologickej fakulty Trnavskej univerzity Remigiusza Piotra Górskeho OFM. Organizátori chcú prostredníctvom odborných prednášok priblížiť osobnosť Asisana nielen ako jednu z najvýznamnejších postáv kresťanskej tradície, ale aj ako stále živú inšpiráciu pre dnešného človeka v témach budovania pokoja, solidarity, evanjeliovej jednoduchosti a obetavej služby blížnym.

Viac informácií o podujatí a kompletný časový program prednášok nájdu záujemcovia na oficiálnom plagáte sympózia. V prípade otázok zo strany novinárov a verejnosti je k dispozícii kontaktná osoba pre médiá Magdaléna Tittelová (e-mail: tittelova.m@gmail.com, tel. č.: 0907 205 871).