Bratislava 24. apríla (TK KBS) Tlačová kancelária (TK) Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pozýva médiá na brífing, ktorý sa uskutoční v piatok 25. apríla 2025 o 11:30 na Generálnom sekretariáte KBS na Kapitulskej ulici č. 11 v Bratislave. Predseda KBS Mons. Bernard Bober a hovorkyňa KBS Katarína Jančšinová budú informovať o účasti biskupov na pohrebe pápeža Františka vo Vatikáne.
Na pohrebe pápeža Františka, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. apríla 2025 na Námestí sv. Petra vo Vatikáne, sa zúčastní viacero slovenských biskupov. Povedie ich arcibiskup Bober. Slovenská účasť biskupov na pohrebe je výrazom vďaky za život a dielo pápeža Františka, ktorý počas svojho pontifikátu viackrát prejavil blízkosť Slovensku a jeho veriacim.
Prosíme zástupcov médií, aby potvrdili svoju účasť na brífingu najneskôr do piatku 25. apríla 2025 do 8:00 na adrese akreditacia@kbs.sk (uveďte meno a priezvisko vyslaného novinára/redaktora, fotografa, kameramana, kontakt a názov redakcie). Vstup bude umožnený iba vopred akreditovaným médiám. Upozorňujeme, že na mieste nezabezpečujeme parkovanie.
Zástupcov médií prosíme, aby prišli na brífing najneskôr 15 minút pred jeho začiatkom (pri bráne Generálneho sekretariátu KBS zvoniť na zvonček TK KBS). V prípade akýchkoľvek doplňujúcich otázok týkajúcich sa práce novinárov a pracovníkov médií prosíme kontaktovať Michala Lipiaka, 0908 640 836, lipiak@kbs.sk.