Rím 8. apríla (TK KBS) Kardinál Stanisław Dziwisz, bývalý osobný sekretár pápeža Jána Pavla II., počas svojho pobytu v Ríme pripomenul, ako bol život Karola Wojtylu, neskôr pápeža Jána Pavla II., úzko spätý s tajomstvom Božieho milosrdenstva. Kardinál zdôraznil, že pápež sa cítil osobne zaviazaný šíriť posolstvo, ktoré Ježiš zveril sestre Faustíne.
Prvé stretnutie s posolstvom
Dziwisz spomína, že Wojtyła sa s posolstvom sestry Faustíny stretol už počas svojej mladosti v Krakove. „Toto tajomstvo objavil ako mladý muž, keď pracoval v Solvayi a spoznal sestru Faustínu. To posolstvo sa stalo súčasťou jeho života,“ hovorí kardinál. Neskôr sa Wojtyła rozhodne šíriť toto posolstvo o Božom milosrdenstve do celého sveta.
Protivenstvá pri šírení úcty k Božiemu milosrdenstvu
Kardinál tiež pripomína, že šírenie úcty k Božiemu milosrdenstvu čelilo odporu, a to aj v samotnej Cirkvi. „Boli ľudia, ktorí pochybovali o potrebe tejto úcty, najmä v Poľsku, kde sa hovorilo, že stačí úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Pána Ježiša,“ dodáva Dziwisz. Napriek tomu, Wojtyła veril v dôležitosť posolstva sestry Faustíny a jeho význam pre ľudstvo, najmä v ťažkých časoch.
Ján Pavol II. a sestra Faustína: Apoštoli Božieho milosrdenstva
Kardinál Dziwisz vyzdvihuje, že Ján Pavol II. a sestra Faustína sa stali apoštolmi Božieho milosrdenstva. „Ich životy sa prepojili a stali sa nástrojmi, ktorými sa šírilo Božie milosrdenstvo po celom svete,“ uviedol kardinál. V Poľsku sa vytvorili kostoly a spoločenstvá venované tejto úcte a Ján Pavol II. zohral kľúčovú úlohu pri jej propagácii.
Apoštolské svedectvo Jána Pavla II.
Kardinál tiež spomína na to, že pápež Ján Pavol II. sám povedal, že „ak sa Ježiš zjavil Faustíne a zveril jej toto posolstvo, potom sme povinní byť svedkami tohto posolstva.“ Tento princíp sa stal základom jeho apoštolátu a jeho dedičstvo žije aj dnes.
Symfónia milosrdenstva: Pocta Božiemu milosrdenstvu
Kardinál Dziwisz, ako čestný patrón, pozýva všetkých na podujatie „Symfónia milosrdenstva“, ktoré sa uskutoční 26. apríla v Krakove.
Tento koncert a modlitbové bdenie, na ktorom sa zúčastní 200 umelcov, bude poctou Božiemu milosrdenstvu. Podujatie sa uskutoční súčasne na šiestich kontinentoch, pričom účastníci prednesú symfóniu Bartłomieja Gliniaka v 16 jazykoch, inšpirovanú slovami z Denníka sestry Faustíny. Požehnal ho pápež František.
Zdroj: E-kai, redakčne upravené