[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nemecký biskup Jung: Cirkev by sa mala poučiť zo svojich chýb
P:3, 09. 07. 2024 09:05, ZAHsv. Kilian, Würzburg

Foto: Wikipedia/ Lutz Marten


Kilian 9. júla (TK KBS) Würzburský biskup na začiatku pútnického týždňa v Kiliáne: „Netočme sa len okolo seba, ale znovu objavme naše poslanie.“ Podľa biskupa Franza Junga by sa Katolícka cirkev mala poučiť z chýb z minulosti.

Dôvera si vyžaduje transparentnosť, moc kontrolu a pre dobré rozhodnutia je potrebné právo vyjadriť sa, povedal Jung v nedeľu vo Würzburgu. Cirkev by sa v čase krízy mala zamerať na miesta, ľudí a potreby mimo cirkevných priestorov. Je dôležité, „aby sme sa netočili len okolo seba, ale aby sme znovu objavili svoje poslanie“. Povedal biskup Jung na začiatku pútnického týždňa v Kiliáne ku cti diecézneho patróna Würzburgu pred približne 1100 veriacimi.

Na bohoslužbe sa zúčastnili aj hostia z Kiliánovho írskeho rodiska Mullagh a írsky veľvyslanec v Nemecku Nicholas O'Brien. Počas pútnického týždňa sú hlavy troch franských apoštolov, Kiliána, Kolonata a Totnana, umiestnené v schránke pred oltárom würzburskej katedrály. 

V októbri budú prevezené do Írska na púť, ktorú organizuje würzburská diecéza. Traduje sa, že putujúci misionári sa vydali na cestu z Kilmore do Würzburgu v 7. storočí, kde zomreli ako mučeníci.

Hrob svätého Kiliána a jeho druhov bol objavený asi po päťdesiatich rokoch. Burkhard, ktorého svätý Bonifác vymenoval v roku 742 za prvého würzburského biskupa, vyzdvihol ich pozostatky a preniesol ich do Chrámu Panny Márie na Würzburskom hrade. Neskôr, pravdepodobne v roku 788, boli za účasti Karola Veľkého prenesené do nového würzburského Dómu Najsvätejšieho Salvátora pod hradom, ktorý stojí na mieste smrti troch mučeníkov.

Zdroj: KAP/KNA( TK KBS, kap, kna; kj ) 20240709027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]