[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deň otvorených dverí - 30 rokov premeny Katarínky
P:3, 08. 07. 2024 08:31, DOMFoto: Sofia Šuranská


Katarínka 8. júla (TK KBS) Slávnostné otvorenie letnej sezóny na Katarínke sa uskutočnilo 5. júla svätou omšou o 10:30. Pri príležitosti Dňa otvorených dverí a tiež oslavy tridsiateho výročia projektu, sa na podujatí zúčastnilo viac ako tisíc návštevníkov.

Hlavným celebrantom svätej omše bol brat Félix Mária Žiška, spolu s vdp. Matejom Kasanom či Dechtickým farárom vdp. Miroslavom Kováčom a taktiež vdp. Jozefom Pajerským. Svätú omšu sprevádzal zbor St. Catherine, zložený z dobrovoľníkov, ktorí sú súčasťou projektu.

Katarinka 2024

Kňaz v homílii vyzdvihol citát, ktorý sa nachádza na jednom z pníkov, kde sa píše o tridsiatich rokoch Ježišovho života ako obyčajného tesára, ktorý dokáže zachrániť trosky duše. Myšlienku rozvinul tým, že Boh môže meniť aj naše životy, nech sú akokoľvek komplikované a ťažké.

Nasledovalo divadlo o histórii kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej od jeho vzniku až po súčasnosť. Návštevíci sa mohli občerstviť cesnakovou polievkou a klobáskami. Špeciálne pri príležitosti tridsiateho výročia sa podávala remeselná limonáda a výberová káva. Uviedol sa nový merch, ktorý poukazuje na 30 atribútov Katarínky.

Pre deti si dobrovoľníci pripravili rôzne cechy, teda stanoviská, kde sa mohli stať cechmajstrami a vyskúšať si remeslá. Rôzne aktivity ich čakali v klincovom, lukostreleckom, umeleckom, rybárskom i furmanskom cechu. Po splnení podmienok dostali za odmenu perníkové Katarínky alebo lienky (lienka = katerinka v trnavskom nárečí).

Sprevádzanie po areáli prebiehalo prostredníctvom viacerých stanovísk, kde dobrovoľníci informovali o histórii, súčasnosti a aj samotnom projekte Katarínky. Konali sa výstupy na vežu s vyškolenými sprievodcami.

Skvelé počasie prilákalo veľké množstvo ľudí a najmä rodín, ktoré ostávali na Katarínke do večerných hodín pri opekaní, pikniku či zábave.

TK KBS informovala Beata Kohutiarová( TK KBS, bk, pz; kj ) 20240708050   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]