[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež rumunským mladým: Nezostávajte vo virtuálnom živote
P:3, 06. 07. 2024 13:57, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 6. júla (VaticanNews) Svätý Otec František odpovedal na list účastníkom diecézneho mládežníckeho stretnutia v rumunskom meste Jasy. Vyzval v ňom mladých ľudí, aby odvážne a kreatívne odovzdávali na internete hodnoty, ktoré „pomáhajú rásť“, pričom však upozornil, aby sa nestali „otrokmi mobilných telefónov“, ale „vyšli do skutočného sveta“.

„Buďte nositeľmi nádeje a staviteľmi mostov a využívajte všetky dostupné nástroje na to, aby ste vo svete rozsievali dobro a lásku.“ Aj takto píše pápež František mladým Rumunom z diecézy Jasy, odpovedajúc na ich list, ktorý mu poslali prostredníctvom kard. Pietra Parolina, ktorý sa 18. a 19. mája zúčastnil na tamojšom diecéznom stretnutí mládeže na pozvanie biskupa Iosifa Păuleța. Pápež vo svojom posolstve povzbudzuje mladých, aby používali sociálne siete „s odvahou a tvorivosťou“ a odovzdávali hodnoty ako sú „priateľstvo, pokoj, dialóg medzi národmi a kultúrami, rodina i kresťanské hodnoty“.

Ďalej pápež upozorňuje mladých, aby neuviazli „vo virtuálnom živote na úkor toho skutočného“, keď píše: „Vyjdite do sveta, stretávajte sa s ľuďmi, počúvajte ich príbehy, pozerajte sa do očí svojim bratom a sestrám. Skutočné bohatstvo spočíva v ľudských vzťahoch prežívaných každý deň, v priamom a úprimnom kontakte“.

Petrov nástupca napokon pozýva mladých Rumunov k účasti na ich národnom stretnutí mládeže, ktoré bude v septembri v Brašove a vysvetľuje: „Bude to vzácna príležitosť spoločne rásť vo viere, vymieňať si skúsenosti a oživiť svoju kresťanskú cestu“. Po záverečnej prosbe, aby sa za neho modlili, pápež František dodáva: „Vaša duchovná podpora je neoceniteľným darom, ktorý mi pomáha slúžiť Cirkvi a ľudstvu.“

Spracovala Miroslava Holubíková( TK KBS, VaticanNews mh; pz ) 20240706001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]