[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Farský deň opäť budil v Trnave pozornosť veriacich aj neveriacich
P:3, 01. 07. 2024 09:27, DOMFoto: Júlia Kubicová


Trnava 1. júla (TK KBS) Farnosť sv. Mikuláša v Trnave je známa nielen každoročnou Trnavskou novénou, na ktorej sa zúčastňujú pútnici z celého sveta, ale aj viacerými duchovnými, vzdelávacími a voľnočasovými aktivitami pre mladých aj starších – spevákov, športovcov, skautov, ruženčiarov a všetkých ľudí, ktorí chcú žiť pre Božie kráľovstvo. Farské spoločenstvo pod ochranou Trnavskej Panny Márie nielen v minulosti, ale aj dnes žije veľmi aktívnym duchovným životom, praktizujúcim lásku.

Jedným z obľúbených pravidených podujatí Farnosti sv. Mikuláša v Trnave je aj Farský deň, ktorý sa tento rok konal dňa 29. júna. Vo farskej záhrade sa stretlo viac ako sto ľudí, ktorí sa rozhodli stráviť popoludnie v duchu priateľstva a utuženia vzťahov farského spoločenstva. Po privítaní trnavský dekan Jozef Gallovič navrhol modlitbu Korunky k Božiemu milosrdenstvu, do ktorej zahrnul všetkých ľudí, ktorí v tento deň navštívili Trnavu a požehnal im. „V dnešnej dobe, ktorá je poznačená rozbitosťou, je podstatné budovať vzťahy. A to nie hocijaké, ale tie najkvalitnejšie podľa vzoru Najsvätejšej Trojice. V súčasnosti je nesmierne dôležité osobne sa stretávať, rozprávať sa, pomáhať si, vytvárať dôveru, budovať kvalitné priateľstvá, ktorých centrom bude Ježiš Kristus. Jedine tak nás negatívne trendy dnešného sveta neprevalcujú,“ objasnil zmysel Farského dňa dekan Jozef Gallovič.

Následne sa poďakoval kaplánovi Petrovi Juhásovi za jeho dvojročné pôsobenie vo farnosti, ktorú obohatil svojím praktickým prístupom o mnohé dobrá; od júla už bude svojou činorodou láskou inšpirovať veriacich vo farnosti Komárno. Po guláši a chutných dobrotách, ktoré veriaci spoločne uvarili a napiekli, si pozreli náučnú prezentáciu o Bazilike sv. Mikuláša s názvom Očami našich predkov a prehliadli si krypty baziliky a jej okolia aj s odborným výkladom. Pre deti a mládež bol pripravený zábavný program, ktorý si s radosťou užili nielen farníci, ale aj náhodní okoloidúci. Stretnutie bolo zavŕšené ďakovnou svätou omšou. Milé pohľady a úprimný smiech boli znamením, že spoločenstvo zapustilo opäť hlbšie korene kresťanskej lásky a vzájomného porozumenia.

TK KBS informovala Júlia Kubicová( TK KBS, kub, pz; kj ) 20240701050   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]