[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Veľvyslanca SR pri Svätej stolici Lisanského prijal veľmajster špitálskeho rádu
P:3, 28. 06. 2024 13:43, ZAHFoto: Slovenské veľvyslanectvo pri Svätej stolici


Rím 28. júna (TK KBS) Veľvyslanec SR pri Zvrchovanom ráde Maltézskych rytierov Marek Lisánsky absolvoval pri príležitosti ukončenia svojho viac ako šesťročného pôsobenia vo funkcii mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca prijatie u veľmajstra Zvrchovaného vojenského špitálskeho rádu svätého Jána z Jeruzalema, Rodosu a Malty Jeho Výsosti Fra‘ Johna T. Dunlapa  a veľkého kancelára Riccarda Paternò di Montecupo.

Pri tejto príležitosti prevzal z rúk veľmajstra vysoké štátne vyznamenanie – Veľký kríž Maltézskeho rádu za zásluhy (Gran Croce dell’ Ordine Pro Merito Melitense), ktorý je udeľovaný predstaviteľom, ktorí sa osobitným spôsobom zaslúžili o spoluprácu s Maltézskym rádom, ochranu a rozvoj kresťanských hodnôt a tiež charitatívnej činnosti vo svete.

Veľvyslanec na rozlúčkovom stretnutí poďakoval veľmajstrovi za vynikajúcu spoluprácu s predstaviteľmi Rádu Maltézskych rytierov a aktívne bilaterálne vzťahy. Vyzdvihol podpis spoločného Memoranda o porozumení medzi SR a ZRMR v roku 2019 v Bratislave, ktoré predstavuje významný prvok pre posilnenie existujúcej spolupráce v humanitárnej a zdravotníckej oblasti.

Veľvyslanec zároveň vysoko ocenil humanitárne aktivity Rádu vo svete ako aj dlhodobé pôsobenie Maltézskej pomoci Slovensko a poskytovanie sociálnej a zdravotnej starostlivosti v SR, ako aj humanitárnu pomoc a asistenciu ZRMR, ktorú slovenskej strane poskytla v súvislosti s konfliktom na Ukrajine.

V súvislosti s 30. výročím nadviazania diplomatických vzťahov pripomenul projekt Slovenskej pošty a Magistrálnej pošty - vydanie spoločnej známky venovanej tomuto jubileu a zároveň spolupráci pri humanitárnej a utečeneckej kríze. V rámci rozhovoru sa veľvyslanec poďakoval za oficiálnu návštevu bývalého predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára v sídle ZRMR, ktorá sa uskutočnila v júni 2023.

Zdroj: Slovenské veľvyslanectvo pri Svätej stolici( TK KBS, sv, ml; pz ) 20240628033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]