[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prečo by ste si mali zobrať na dovolenku dvojčíslo časopisu Nové mesto?
P:3, 28. 06. 2024 10:10, DOMFoto: Print Screen


Bratislava 28. júna (TK KBS) Prečo by ste si mali zobrať na dovolenku letné dvojčíslo časopisu Nové mesto? Pretože články a rozhovory, ktoré obsahuje na 40 stranách, vám môžu dodať nádej, radosť do života a potešiť vaše srdce tým, ako prozreteľná Božia prítomnosť pôsobí vo svete, píše Júlia Kubicová.

Aké predsavzatie navrhol pápež František deťom počas Svetového dňa detí, na ktorom sa zúčastnilo 50 000 ľudí? Ako odpovedal na detskú otázku: „Keby si mohol urobiť zázrak, ktorý by to bol?“ Vedeli ste, že košické ekumenické spoločenstvo existuje už 30 rokov a združuje deväť cirkví? Ako sa vyvinulo a o čo sa usiluje? Tieto a ďalšie zaujímavosti zo sveta i z domova sa dozviete hneď na úvodných stranách nového vydania časopisu Nové mesto.

„Polícia mala podozrenie, že by som mohla byť špiónkou, tak vypočúvali môjho otca a farára,“ zaspomínala si Maria Teresa Cifaldiová, súčasníčka Chiary Lubichovej, ktorá na Slovensku oslávila svoje 90. narodeniny. Z rozhovoru s ňou sa okrem iného dozviete aj to, ako sa jej darilo evanjelizovať v socialistickom prostredí a ako hodnotí s časovým odstupom plody svojej práce. Jej záverečná rada, ako vnášať do každodenného života ideál jednoty, ktorý sa ako fokolarínka snaží žiť, zaručene vo vás rezonuje.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober v prvom z dvanástich rozhovorov mediálneho projektu, podporeného KBS, predstavil univerzálnosť Katolíckej cirkvi. Z rozhovoru sa dozviete, čo považuje za účinný spôsob, ktorým sa dá predchádzať rozdeleniam a zmierňovať polarizáciu; tiež sa dočítate, ako môže Katolícka cirkev znovu získať dôveru ľudí, ktorí ju stratili, a akú nádej obsahujú perspektívy pre budúcnosť Katolíckej cirkvi na Slovensku.

Na ďalších stranách časopisu pre moderných kresťanov si môžete prečítať rozhovor s Jesúsom Moránom na tému Prečo Európa v posledných storočiach vytvorila kultúru, ktorá urobila z Boha nie tajomstvo, ale neriešiteľný problém? a podnetný článok o medzináboženskej konferencii, ktorej sa zúčastnilo 480 ľudí zo 40 krajín, zastupujúcich rôzne náboženské vyznania, ktoré sa zaviazali k bratstvu, spravodlivosti a zmiereniu. Okrem toho vás môžu zaujať aj radostné aktuality o príprave na blahorečenie Janka Havlíka, ale, naopak, aj smutné zistenie, že viac ako tretina žien pije aj v tehotenstve, čo spôsobuje trvalé poškodenie mozgu detí.

Dovolenkové vydanie dvojmesačníka Nové mesto vás milo prekvapí aj ďalšími novinkami, motivačnými článkami, zaujímavými rozhovormi, zábavnou krížovkou, detskou tajničkou a vtipmi z 3. dielu úspešnej série kníh Trikrát denne jeden, a čo ďalej? Náhľad časopisu si môžete pozrieť na portáli nm.sk a objednať na telefónnom čísle 0911 445 626 alebo vyplnením tohto formulára. Pre farnosti je možná zľava. Nové mesto je časopis celosvetového Hnutia fokoláre, ktorý sa snaží čitateľom sprostredkovať myšlienky jednoty, potreby dialógu a uvádzania evanjelia do praxe života. Je jednou z 36 verzií, ktoré vychádzajú na celom svete v 22 jazykoch.
 ( TK KBS, jku, ml; pz ) 20240628024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]