[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V rodisku bl. Anny Kolesárovej bola Púť rodín s témou Stolujeme - spolu jeme
P:3, 27. 06. 2024 11:49, DOMFoto: Archív ACR v Košiciach


Vysoká nad Uhom 27. júna (TK KBS) V nedeľu 23. júna 2024 sa v rodisku bl. Anny Kolesárovej uskutočnila Púť rodín s témou Stolujeme – spolu jeme. Ovocie príprav vzájomnej spolupráce Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom a Arcidiecézneho centra pre rodinu v Košiciach si mohlo doslova vychutnať vyše 60 rodín v pestrom programe. Do Púte rodín sa zapojilo viac než 50 ochotných dobrovoľníkov z celého Slovenska. 

Program sa začal svätou omšou, ktorú celebroval František Petruška, vicerektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. V príhovore voviedol prítomných účastníkov do témy Púte rodín tým, keď porovnával obetný stôl s rodinným stolom, poukázal na spoločné prvky oboch priestorov, pri ktorých sa rodina stretáva, počúva, zdieľa, sýti slovom i pokrmom, posilňuje spoločenstvo, kde sa „pochováva” staré a kriesi k životu čosi nové. Kým deti s animátormi po svätej omši využívali rôzne pripravené atrakcie, rodičia mohli ísť v téme hlbšie – počúvali krátky impulz pre inšpiráciu a v skupinke si mohli vyskúšať navrhovanú praktiku pre modlitbu rodiny pri stole.

Poobede začala rodinná hra – pokladovka, ktorá hravým spôsobom prehĺbila tému Stolujeme – spolu jeme. Na stanovištiach sa mohli rodiny pozrieť na osem rôznych aspektov, ktoré sú dôležité tak pri liturgickom, ako aj pri rodinnom stole: príprava stola, počúvanie slova, vzájomné odpustenie, príprava darov, zázrak premenenia, prijímanie pokrmu, vďakyvzdávanie a misia. Rodinky si mohli pripraviť stôl, rozprávali a počúvali príbehy, vyskúšali si, čo s nami robí odpustenie/neodpustenie, pripravovali dary – mleli múku, zbierali vajíčka od sliepok, mohli vidieť, ako sa cesto premení na palacinku, naservírovali si ju a zjedli. Nezabudli ani na poďakovanie a upratanie použitého náčinia.

Na záverečnom stanovišti rodinky uvažovali o tom, pre akú misiu prijali pokrm, čo je ich povolanie a poslanie. Pokladovku rodinky ukončili s malou praktickou výbavou potrebnou pre ich misiu. Program Púte rodín končil adoráciou s požehnaním rodín, v ktorej účastníci ďakovali za všetky dobrá a prosili o požehnanie pre rodiny, pre ich vlastnú misiu v manželstve a rodičovstve. Vo Vysokej nad Uhom sa púte rodín začali organizovať pred dvadsiatimi rokmi. Tohtoročná púť bola už 35. púťou rodín.

TK KBS informovala Mária Kucharčík( TK KBS, mku, ml; kj ) 20240627029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]