[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec František prijal preláta Opus Dei, diskutovali o zmenách stanov
P:3, 25. 06. 2024 10:46, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 25. júna (TS ČBK) Tlačová kancelária Svätej stolice v pondelok oznámila, že pápež František prijal preláta Opus Dei Mons. Fernanda Ocáriza, ktorého sprevádzal vikár prelatúry Mons. Mariano Fazio. Diskutovali o pripravovaných zmenách stanov Opus Dei.

Opus Dei na svojej webovej stránke uviedlo, že prelát počas audiencie informoval pápeža o zmenách stanov Opus Dei, na ktorých pracuje on a Dikastérium pre klerikov. Pápež ich povzbudil, aby pokračovali v práci „v duchu dialógu a vzájomnej spolupráce“. Prelatúra tiež informuje, že na stretnutí s predstavenými sa zúčastnil aj Mons. Ocáriz, vysvetlil Svätému Otcovi „niektoré aspekty príprav na 100. výročie založenia Opus Dei, ktoré sa bude sláviť v roku 2028“. Konkrétne spomenul „regionálne stretnutia“, ktoré sa uskutočnia počas tohto roka a na ktorých sa zúčastnia „všetci ľudia diela spolu s mnohými priateľmi a spolupracovníkmi“. Prelát tiež informoval pápeža Františka o podrobnostiach jeho nadchádzajúcej cesty do Južnej Ameriky. Pápež ho povzbudil, aby bol blízko ľuďom, najmä v krajinách, kde je viac utrpenia alebo kde je evanjelizačné dielo ťažšie, a pripomenul obetavú prácu, ktorú v týchto krajinách vykonávajú ľudia z Opus Dei.

Opus Dei, celým názvom Praelatura Sanctae Crucis et Operis Dei (v angličtine Praelatura Sanctae Crucis et Operis Dei, skrátene Božie dielo alebo Dielo, plným názvom Prelatúra Svätého kríža a Opus Dei) je osobná prelatúra Katolíckej cirkvi. Jej poslaním je šíriť povolanie k svätosti vo svete prostredníctvom posväcovania práce a rodinných a sociálnych záväzkov kňazmi, ktorí sú v nej inkardinovaní, a za organickej spolupráce laikov, ktorí sa venujú apoštolskej činnosti.

Zdroj: Aciprensa( TK KBS, ap, ml; kj ) 20240625032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]