[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Marián Chovanec vysvätil pre službu v diecéze štyroch novokňazov
P:3, 24. 06. 2024 13:40, DOMFoto: František Dokoupil


Banská Bystrica 24. júna (TK KBS) Medzi najvýznamnejšie dni každej diecézy patrí deň kňazskej vysviacky. Takýmto dňom bola pre Banskobystrickú diecézu sobota 22. júna 2024, keď diecézny biskup Mons. Marián Chovanec vysvätil v Kostole nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici pre službu diecézy štyroch diakonov Ota Dokoupila z farnosti Sliač, Pavla Kordíka z farnosti Sklené Teplice, Martina Lenhardta z farnosti Prievidza – Veľká Lehôtka a Zoltána Višťana z farnosti Ipeľské Predmostie za kňazov.

V úvode svätej omše diecézy biskup povedal, že „k radostiam každej diecézy patrí to, že môže zbierať plody kňazských povolaní.“ Vo svojej homílii sa biskup vrátil k nedávnej návšteve Ad limina apostolorum a priblížil prítomným odporúčania, ktoré slovenským biskupom adresoval Svätý Otec František počas ich osobnej audiencie. Biskup Chovanec spomenul, že pápež František odporúčal, aby duchovní pastieri boli mužmi modlitby, budovali vzťah medzi sebou navzájom a boli medzi svojimi veriacimi. Ďalej vo svojej homílii biskup upriamil pozornosť na tretí rozmer kňazstva podľa pápeža Františka – byť medzi ľudom. Kňaz ako dobrý pastier má byť ten, ktorý Pánov ľud učí; sprevádza, svojou vnímavosťou a citlivosťou a zároveň vie i napomenúť či povzbudiť tých, ktorí sú stratení.

Banská Bystrica, novokňazi, vysviacka

Na konci svätej omše sa novokňazi poďakovali všetkým, ktorí ich sprevádzali na ceste ku kňazstvu a udelili novokňazské požehnanie svojmu svätiteľovi a všetkým prítomným. Po kňazskej vysviacke dostali novokňazi svoju pastoračnú dispozíciu, ktorú budú vykonávať: Oto Dokoupil vo farnosti Prievidza-mesto; Pavol Kordík vo farnosti Prievidza-Zapotôčky; Martin Lenhardt vo farnosti Zvolen-mesto a Zoltán Višťan vo farnosti Bojnice.

Zdroj: Banskobystrická diecéza( TK KBS, bb, ml; pz ) 20240624046   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]