[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Časopis Rebrík vstupuje do 35. ročníka, naďalej privádza deti bližšie k Bohu
P:3, 19. 06. 2024 09:20, DOMFoto: Print Screen


Bratislava 19. júna (TK KBS) Časopis Rebrík vstupuje do 35. ročíka. Ide o jediný katolícky časopis pre deti prvého stupňa základných škôl, pričom obsahuje aj rubriky pre predškolákov. Jeho cieľom je pomôcť deťom duchovne rásť a formovať ich. Predplatiť si nový ročník alebo ho niekomu darovať je možné na tomto linku.

V 35. ročníku prináša časopis stránky zamerané na podčiarknutie učiva náboženstva tak, aby v deťoch rozvíjali schopnosť náboženského dialógu a úsudku. Budú pripravené na základe nového kurikula rímskokatolíckeho náboženstva/náboženskej výchovy.

Nosné témy časopisu ponúkajú možnosť hlbšie načrieť do rozličných oblastí spojených so sviatkami, s liturgickým obdobím či s fenoménmi, s ktorými sa deti stretávajú pri rôznych príležitostiach. V novom ročníku sa Rebrík bude postupne venovať storočnici pôsobenia saleziánov na Slovensku, vyberie sa za túžbami a snami detí, nakukne do tajomstva farieb, bude zisťovať, čo vidíme očami a čo srdcom, ukáže čitateľom, ako rozumne hospodáriť či objavovať život pod lupou. Zaostrí aj na zvieratá, ktoré chováme doma, aj na každodenný chlieb, vodu a aj na srdce.

Časopis Rebrík tiež ponúka doplnenie a spestrenie ďalšieho školského učiva formou zaujímavých úloh. Cez motivačné články vedie deti k  zapájaniu sa do života vo farnosti či k aktivitám v komunite, v ktorej sa pohybujú. S každým číslom pripravujeme metodiku pre rodičov, animátorov, kňazov a učiteľov, ktorú zverejňujeme na www.rebrik.sk. Každý mesiac je v nej pripravené minimálne jedno stretko či vyučovacia hodina s využitím článku v aktuálnom čísle Rebríka.

Na tejto webovej stránke taktiež mesačne ponúka pracovné listy Čítanie s Rebom a Rikou – pre každý ročník osobitne. Dajú sa vypracovať po prečítaní časopisu a sú výbornou pomôckou pre vedenie detí k čítaniu s porozumením. Rovnako na webe každý mesiac prináša na vymaľovanie podobizeň svätého, ktorému je venované LePoReLo – veršovaný životopis v časopise. Zverejňuje tu aj modlitby pre deti na každý deň s názvom 3+2. Aj 35. ročník časopisu Rebrík pokračuje v šírení nádeje a privádza deti bližšie k Bohu a k ľuďom okolo nich.

TK KBS informoval Peter Novák( TK KBS, pno, ml; pz ) 20240619015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]