[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Košiciach sa stretli dobrodinci pápežskej nadácie ACN z celého Slovenska
P:3, 17. 06. 2024 09:47, DOM



Foto: ACN


Košice 17. júna (TK KBS) Viac ako 150 priateľov a podporovateľov pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi prišlo do Košíc na ďakovné podujatie s názvom Deň dobrodincov. Stretnutie sa konalo v priestoroch katedrály a úradu Gréckokatolíckej eparchie Košice na Moyzesovej ulici.

Hlavným bodom programu bola svätá liturgia, ktorú celebroval vladyka Cyril Vasiľ, prezident ACN na Slovensku. V príhovore vyzdvihol štedrosť tých, ktorí obdarúvajú núdznejších, aj keď sami neoplývajú prebytkom – práve to je podľa arcibiskupa jedným z hlavných znakov kresťanskej viery a príslušnosti k Cirkvi, kde „každý úd je súčasťou jedného tela a údy si navzájom pomáhajú“. Po slávení nasledovalo spoločné agapé – občerstvenie a neformálne rozhovory v priestoroch farskej záhrady Katedrály Narodenia Presvätej Bohorodičky, sprevádzané hudobným vystúpením Košičanky, huslistky Terézie Šofrankovej.

„Tento deň bol dňom vďaky všetkým našim dobrodincom, ktorí podporujú misiu nadácie ACN vo svete. Bola to príležitosť stretnúť sa a poďakovať všetkým, ktorí šíria Božiu lásku prostredníctvom pomoci blížnym. Veľmi sa teším, že som spoločne s mojimi kolegami mohol osobne stretnúť a porozprávať sa s viac ako 150 dobrodincami, ktorí prijali naše pozvanie a prišli do Košíc z celého Slovenska. Všetkým dobrodincom však patrí naša vďaka a osobitným Dňom dobrodincov sme našu vďačnosť chceli naozaj zdôrazniť,“ povedal Miroslav Dzurech ml., riaditeľ slovenského úradu ACN.

Napriek veternému a chladnejšiemu počasiu sa podarilo vytvoriť atmosféru vďačnosti a radosti zo spoločnej misie. Dobrodinci na podujatie pricestovali z rôznych kútov Slovenska vrátane Nitry, Levíc či Kysúc a počet účastníkov presiahol aj očakávania samotných organizátorov. Deň dobrodincov oslavuje pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi vo všetkých úradoch na svete. „Veď ste to práve vy, kto umožňuje všetko, čo môžeme robiť na Božiu slávu ako službu lásky ľuďom v núdzi a prenasledovaným,“ odkazuje dobrodincom ACN medzinárodný ekleziálny asistent nadácie Anton Lässer CP.

TK KBS informovala Lucia Froncová



( TK KBS, lf, ml; pz ) 20240617017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]