[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec prijal pred audienciou členov pracovnej skupiny pre Kolumbiu
P:3, 12. 06. 2024 15:29, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 12. júna (VaticanNews) Identifikovať možnosti spolupráce s vládami s cieľom upevniť prácu pre mier. To je cieľom Grupo de Trabajo por Colombia – Pracovnej skupiny pre Kolumbiu, ktorú prijal pápež František dnes ráno 12. júna pred generálnou audienciou. Prítomných bolo 17 členov skupiny, ktorá združuje rôzne pobočky Charity z celého sveta, od Európy po Spojené štáty a Latinskú Ameriku.

Tento orgán združuje charitatívne organizácie z Nórska, Anglicka a Walesu, Škótska, Španielska, Nemecka, Spojených štátov, Latinskej Ameriky a Karibiku v spolupráci s kolumbijskou sociálnou pastoráciou a charitou. Skupina Kolumbia, ktorá bola založená v roku 1997, sa angažuje najmä v upevňovaní mieru a sociálnej spravodlivosti v tejto latinskoamerickej krajine, pretože napriek pokroku dosiahnutému v oblasti rozdeľovania pôdy, boja proti nerovnosti a hľadania mierového riešenia ozbrojeného konfliktu stále nedošlo k hlbokej zmene, ktorá by bola schopná posilniť nádej najchudobnejších.

Záväzok Cirkvi voči pôvodným obyvateľom a chudobným

Tvárou v tvár javom, ako sú obchod s drogami, násilie, korupcia a nerovnosť, ktoré výrazne ovplyvňujú hľadanie sociálnej spravodlivosti v Kolumbii, sa Cirkev angažuje v hľadaní odpovedí, ktoré by zmiernili ťažkosti a drámu života roľníkov, pôvodných obyvateľov, Afroameričanov a ľudových vrstiev v mestských oblastiach.

Záber z publika

So zreteľom na Medzinárodnú konferenciu o biodiverzite – plánovanú ako súčasť konferencie OSN Cop16, ktorá sa bude konať v kolumbijskom Cali od 21. októbra do 1. novembra za účasti delegácií zo 190 krajín – vidí kolumbijská skupina v nej príležitosť na podporu starostlivosti o spoločný domov. Okrem úspechu jednotlivých podujatí však dúfa aj v upevnenie procesu, vďaka ktorému sa integrálna ekológia stane realitou v Kolumbii, krajine, ktorá má jednu z najväčších biodiverzít na svete, ale aj jednu z najohrozenejších.

Štyri sny pre Kolumbiu

Pracovná skupina pre Kolumbiu zdôrazňuje svoj záväzok slúžiť sociálnym, ekologickým, cirkevným a kultúrnym snom, ktoré načrtol pápež František v roku 2020 posynodálnou apoštolskou exhortáciou Querida Amazonia.

Isabella Piro – Vatikán( TK KBS, VaticanNews, ip, ml; pz ) 20240612048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]