[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny prinášajú aj reportáž z Ad limina slovenských biskupov
P:3, 12. 06. 2024 08:30, DOMFoto: Print Screen


Bratislava 12. júna (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny (24/2024) sa venujú téme mier, čo znamená mier podľa Svätého písma a prečo by mal prameniť z rodiny. Eskalácia napätia je slovné spojenie, ktoré, žiaľ, aktuálne preniká do našich životov. Vidíme, ako prerastá až do vojenských konfliktov, čo vyvoláva znepokojenie.

Rozprávajú sa s pátrom Marekom Vaňušom, SVD, o túžbe po pokoji. „Každý zápas sa musí skončiť, aby človek mohol žiť, lebo vojna je nepriateľka života. Kde je vojna, tam je smrť. Na rozvíjanie života potrebujeme pokoj, mier a integritu. Pokoj vždy prospieva životu.“

Spolu s pútnikmi putovali na vrch Butkov na vigíliu pred slávnosťou Zoslania Ducha Svätého. „Ľudia s Božou pomocou vybudovali túto novú svätyňu, aby Slovensko pomohlo splniť odkaz, ktorý má od Jána Pavla II., aby bolo svetlom v Európe,“ hovorí Anton Barcík, predseda Dozornej rady Považskej cementárne v Ladcoch.

„Mier, pokoj, to sú hodnoty, ktoré majú vplyv na život každého jednotlivca, na jeho sociálne vzťahy, a tým aj na atmosféru v celej spoločnosti,“ hovorí psychologička Oľga Filipa Ondrejková.

Prinášajú tiež reportáž z návštevy ad limina, ktorú absolvovali naši biskupi v Ríme. Naše redaktorky ponúknu pohľad na to, ako to vyzeralo vo Večnom meste v priebehu putovania slovenských biskupov k hrobom svätého Petra a Pavla.

Vladimír Strmeň, slovenský vojnový veterán, je jeden z posledných preživších priamych účastníkov Slovenského národného povstania. Za záchranu našej vlasti v druhej svetovej vojne a pomoc pri znovunastolení mieru dostal množstvo ocenení.

TK KBS informovala Miroslava Gromanová( TK KBS, mg, ml; pz ) 20240612014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]