[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec František o pastorácii mládeže: Mladí sú nositeľmi evanjelia
P:3, 26. 05. 2024 07:05, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 26. mája (VaticanNews) V sobotu 25. mája prijal pápež František na audiencii v Klementínskej sále takmer tristo účastníkov Medzinárodného kongresu o službe mladým. Témou podujatia, ktoré sa konalo od 22. – 25. mája neďaleko Ríma boli nové štýly vedenia mládežníckej a synodálnej služby. Slovensko zastupovali Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity a Martin Kocian, riaditeľ Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy.

Svätý Otec vyjadril vďačnosť za úspešnú realizáciu Svetových dni mládeže v Lisabone a zdôraznil dôležitosť nadchádzajúcich medzinárodných podujatí pre mladých ľudí. Cieľom Jubilejného roka mládeže a Svetových dní mládeže v Soule je stretnúť sa s mladými ľuďmi, ktorí bežne nechodia do kostola, a priniesť im posolstvo nádeje, pripomenul rímsky biskup a dodal:

„Udalosti v Ríme a Soule sú príležitosťou, ktorú nám Boh dáva, aby sme všetkým mladým ľuďom na svete povedali: Ježiš je nádejou pre mňa, je nádejou pre teba, je nádejou pre nás, je nádejou pre všetkých!“ Je dôležité pomáhať mladým ľuďom získať v srdci istoty viery a ponúkať im príležitosti zažiť živého Krista.

Duchovné rozlišovanie je kľúčové pre sprevádzanie mladých ľudí na ceste viery a objavovaní ich povolania. Má tri základné prvky, ktoré vymenoval pápež František: „je synodálne, osobné a zamerané na pravdu“. Je dôležité počúvať mladých ľudí a zapojiť ich do dialógu a rozhodovania. Mladí ľudia sú nositeľmi evanjelia a ohlasovateľmi radosti a nádeje pre svojich rovesníkov.

Martin Jarábek – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, mj, ml; pz ) 20240526002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]