[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zodpovední Hnutia Svetlo-Život sa zišli na stretnutí Centrálna Oáza Matka
P:3, 21. 05. 2024 12:35, DOMFoto: Print Screen


Bratislava 21. mája (TK KBS) Tradične na turíčny víkend sa stretli zodpovední Hnutia Svetlo-Život (HSŽ) na víkendovom stretnutí Centrálna Oáza Matka (COM). Boli prítomní kňazi, moderátori, animátori, slúžiaci a ostatní členovia združenia Diakonia HSŽ. Bol to čas liturgickej, osobnej a spoločnej modlitby, čas bezprostrednej prípravy na letné oázové programy.

Stretnutie prebiehalo pod heslom Povolaní k misii, čo je aj nová téma na formačný rok pre stálu formáciu členov HSŽ. V hlavnej katechéze národný moderátor otec Zdenko Králik priblížil podstatu misie Hnutia – evanjelizáciu a formáciu podľa pokoncilového dokumentu Obrad vovedenia dospelých do kresťanského života.

Tento rok sa v lete uskutoční v rámci Slovenska 16 oázových programov, napríklad Oáza Božích deti, Oáza nového života pre mládež, Oáza rodín, Oázové rekolekcie animátorov rodín, rekolekcie pre dospelých a iné. Dokonca je pripravený program aj v Ríme.

Turíčna vigília bola spojená s posvätným čítaním, na ktorej spoločne prítomní prosili Ducha svätého o pomoc pre všetkých slúžiacich na oázových letných stretnutiach. Na modlitbovej vigílii sa prítomní modlili za odvahu budovať živú cirkev a evanjelizovať pre kňazov, zasvätené osoby, rodiny a manželstvá, deti a mládež i pre skupiny dospelých členov Hnutia.

V nedeľu pri slávnostnej svätej omši zodpovední moderátori za jednotlivé duchovné programy prijali poverenie a požehnanie na službu vedenia letných oáz. Zároveň dostali aj pokyny pre moderátorov,  kňazov, animátorov a ostatných slúžiacich na oázových letných programoch. 

TK KBS informoval Jozef Heske( TK KBS, jhe, ml; pz ) 20240521039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]