[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež veronským deťom: Buďte znamením mieru
P:3, 18. 05. 2024 21:16, ZAHFoto: Vatican Media


Verona 18. mája (VaticanNews) Počas pastoračnej návštevy vo Verone, v sobotu 18. mája, sa Svätý Otec stretol aj s mladými a deťmi na Námestí sv. Zenona, kde s nimi strávil zopár chvíľ v rozhovore. Povzbudil deti, aby v súčasnom svete plnom vojen boli práve oni znamením pokoja, hoci len v maličkostiach.

Pápež František pozdravil deti a mládež, ktorí na neho čakali vo Verone na Námestí sv. Zenona s balónikmi, pričom odpočítavali sekundy príchodu Svätého Otca z Baziliky sv. Zenona po jeho stretnutí s kňazmi a rehoľníkmi.

Ako zvyčajne toto stretnutie bolo plné spevu, detských zvolaní na pápeža Františka a nadšenia. Svätý Otec vyzval vybrané deti, aby mu položili otázky. Najprv pápeža privítalo dievčatko s poďakovaním za jeho svedectvo viery, vyjadrením náklonností detí Verony a zároveň ho poprosilo, aby im pomohol „byť priateľmi Ježiša v ich životoch“. Následne sa chlapec opýtal, „ako je možné počuť volanie Ježiša.

V dialógu, ktorý sa uskutočňoval predovšetkým spontánne, Petrov nástupca deťom vysvetlil, že „keď Ježiš hovorí, dáva nám pocítiť dobro, dáva nám pocítiť radosť v srdci“. Tak, ako keď oni cítia radosť alebo zármutok, keď urobia dobrý alebo zlý skutok. Pri druhej otázke, „ako môžu byť, ony - deti znamením pokoja vo svete“, Svätý Otec okrem iného odpovedal:

„Ježiš posiela učeníkov, apoštolov a samozrejme aj nás všetkých, aby sme hlásali evanjelium vo svete (...) Viete, že v tomto svete, práve teraz je veľa vojen, či už je to Ukrajina, Svätá zem, Afrika, Mjanmarsko (...) to znamená, že musíme byť znamením mieru (...) Počúvať iných, hrať sa s druhými, ale nie hádať sa (...) Vy ste dobrí, blahoželám vám!“

Po poslednej otázke „ako si zachovať vieru v ťažkých časoch a nebáť sa rozhodovať proti prúdu“, sa pápež obrátil na deti, aby si odpovedali samy, aby mu „odvážne zakričali nahlas, čo si myslia“. Deti rôzne volali ako napríklad „počúvať svoje srdce“, „nerobiť zlé veci“ a pápež František ich chválil za odpovede s povzbudením, že „takto si môžu zachovať vieru tvárou v tvár ťažkostiam“.

Napokon po krátkom dialógu vyzval Svätý Otec deti k spoločnej modlitbe Otče náš, dal im svoje apoštolské požehnanie a priblížil sa k zástupu deťom na námestí, aby ich počas radostného spevu pozdravil osobne.

Miroslava Holubíková – Vatican News( TK KBS, VaticanNews mh; pz ) 20240518003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]