[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 06. 2024   Meniny má Anton      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec udelil počas synodálneho stretnutia mandát pre farských kňazov
P:3, 10. 05. 2024 07:36, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 10. mája (VaticanNews) Počas synodálneho stretnutia pápeža Františka so zástupcami farárov z celého sveta, ktoré sa uskutočnilo 2. mája 2024 v Ríme, pápež František udelil osobitný mandát. Prinášame ho v plnom znení.

Mandát pápeža Františka pre farských kňazov

Chcel by som vás, ktorí ste sem prišli ako zástupcovia farských kňazov z celého sveta, o niečo požiadať: potrebujeme vašu pomoc, aby sme mohli naďalej načúvať hlasu farských kňazov v súvislosti s druhým zhromaždením Biskupskej synody. Toto stretnutie bolo veľmi dôležité, ale nestačí: ak chceme do synodálnej dynamiky zapojiť viac kňazov, musíme urobiť viac. A to nemôže urobiť len Generálny sekretariát synody a dikastériá Rímskej kúrie, ktoré toto stretnutie zorganizovali.

Preto vás dnes žiadam, aby ste sa po návrate domov stali misionármi synodality so svojimi bratmi farármi: oživením úvah o obnove služby farára v synodálnom a misionárskom chápaní, podporovaním chvíľ rozhovorov v Duchu Svätom medzi farármi, či už osobne alebo online, využitím niektorých už zorganizovaných stretnutí alebo zorganizovaním stretnutia špeciálne na tento účel. A potom vás žiadam, aby ste o plodoch týchto stretnutí informovali sekretariát synody podľa pokynov, ktoré vám budú dané. Keď sa vrátite domov, prediskutujte túto myšlienku so svojimi biskupmi a biskupskými konferenciami a tiež im povedzte, že je to úloha, ktorú vám dal pápež.

Čo sa týka mňa, napísal som list všetkým farárom na svete, aby som ich informoval o tejto iniciatíve a predstavil vás ako misionárov synody. Teraz ho podpíšem a potom každý z vás dostane jeho kópiu, aby ju po návrate domov rozposlal. Ďakujem vám za spoluprácu. Budem vás sprevádzať svojimi modlitbami a nezabudnite sa modliť aj za mňa.

František( TK KBS, VaticanNews, cz, ml; pz ) 20240510008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]