[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sestry s dočasnými sľubmi sa zišli na májovom formačnom víkende v Badíne
P:3, 07. 05. 2024 12:50, DOMFoto: sr. Nikola Mihalčinová, FMA


Badín 7. mája (TK KBS) Dvadsaťšesť junioriek (sestier s dočasnými sľubmi) a osem sprevádzajúcich sestier sa stretlo 3. – 5. mája 2024 na formačnom víkende v Badíne.

Okrem témy od verbistu Tomáša Baleja, vychádzajúcej z umeleckého vyjadrenia Trojice cez ikonu od A. Rubľova, sa sestry venovali aj téme komunitných vzťahov a komunikácie, prežívaniu a tráveniu spoločného času pod vedením sr. Laury Márie Vlčákovej, SSpS.

Tvorivé dynamiky a synodálne metódy napomohli otvoreniu sa a hlbokému zdieľaniu junioriek, či už hromadne alebo aj v menších skupinkách. A práve to je cieľom celého stretnutia, uviedla jedna zo sestier. „Umožniť mladým sestrám z rôznych rehoľných spoločností, aby sa poznali, obohatili a vzájomne podporili, a tiež načerpali z ponúkaných podnetov,“ povedala.

Rôznorodosť reholí a chariziem nebola prekážkou, či rozdelením, ale dopĺňaním sa a veľkou inšpiráciou na spoločnom kráčaní za Ježišom cestou zasväteného života. 

To sa prejavilo aj v rozličných službách počas víkendu a rozmanitých spôsoboch trávenia voľného času, ako napr. hranie a spev na liturgii, večer spoločenských hier, poobedná vychádzka do badínskeho pralesa, sobotný film či rôzne ďalšie osobné rozhovory a spontánne modlitby. 

Formačný program spadá pod Konferenciu vyšších rehoľných predstavených Slovenska, ktorú na mieste reprezentovala sestra Renáta Jamborová, SSS. Organizáciu víkendu mali na starosti sr. Miroslava Tarajová, FMA a Timotea Šebeňová, FDC so svojím tímom. 

Sestry ocenili, že sa zasvätené ženy z rôznych spoločenstiev „ počúvali, modlili a zdieľali o svojich túžbach, prežívaní a Božom pôsobení v ich zasvätenom živote.“

Jedna z mladších sestier vyjadrila vďačnosť i túžbu po častejších stretnutiach tohto formátu, nakoľko ich je menej v juniorskej formácii a dodala: „V menšej zdieľacej skupine, v ktorej sme sa stretli trikrát počas víkendu, a vždy s inou témou sa mi najviac páčila úprimnosť, autentickosť, spontánnosť a živý záujem o prežívanie tých druhých. Odchádzam skutočne povzbudená.“

„Myslím, že celý víkend priniesol všestrannú spokojnosť na strane junioriek i sprevádzajúcich sestier. Bol to ozaj požehnaný čas,“ uzatvorila jedna zo starších sestier.

Zdroj: KVRPS sr. Elena Holá, FMA( TK KBS, kvrps, fc, nm, ml; pz ) 20240507017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]