[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 06. 2024   Meniny má Anton      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spišský pomocný biskup Ján Kuboš na púti Slovákov v Mariastein 2024
P:3, 06. 05. 2024 14:35, ZAHFoto: Oliver Jaroš


Švajčiarsko 6. mája (TK KBS) V dňoch od 2. do 5. mája Mons. Ján Kuboš, rektor kňazského seminára Peter Majda, diakon Andrej Dominik a bohoslovec Oliver Jaroš putovali k Panne Márii na švajčiarské pútnické miesto Mariastein, kde sa už po 55. raz konala púť Slovákov žijúcich vo Švajčiarsku pod záštitou Slovenskej katolíckej misie vo Švajčiarsku.

Každý rok sa začiatkom mája stovky Slovákov zúčastnia tejto slávnosti ku cti Panny Márie, patrónky Slovenska, na ktorú si každý rok pozývajú iného slovenského biskupa. Pravidelne sa púti zúčastňuje aj veľvyslanec Slovenskej republiky vo Švajčiarsku spolu so svojim sprievodom. Tento rok pozvanie prijal spišský pomocný biskup Ján Kuboš.

„Žime náš život podľa vzoru Panny Márie, ktorá naplnená Duchom Svätým počúvala Pánov hlas a žila podľa vôle Božej. Aj v dnešnej uponáhľanej dobe sa utiekajme k Márii, ktorá je našou radkyňou, ochrankyňou a orodovníčkou. Pamätajme, že žiadna mama nechce zle svojmu dieťaťu, preto mu vždy poradí najlepšie ako vie. Preto aj my majme túto istotu v Márii, Matke dobrej rady,“ povzbudil veriacich.

Delegácia zo Spišskej Kapituly ďakujú profesorovi Jozefovi Sopkovi, duchovnému otcovi Pavlovi Šajgalíkovi a ich spolupracovníkom, ktorí sa veľmi obetavo angažujú v slovenskej katolíckej misii, za milú starostlivosť a pohostinnosť, za kultúrny program i za vzájomne povzbudenie na ceste viery.

Pri spoločnom obede odkázal profesor Sopko Slovákom a biskupom tieto slová: „Otec biskup, môžete svedčiť, že sme si my, Slováci žijúci vo Švajčiarsku, zachovali tradíciu, ale aj vieru, vzácne dedičstvo našich otcov,“ uviedol.

TK KBS informoval Oliver Jaroš( TK KBS, oj, ml; pz ) 20240506041   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]