[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Májové číslo časopisu Nové mesto ponúka čitateľom 44 strán inšpirácií
P:3, 03. 05. 2024 09:59, DOMFoto: Archív Nového mesta


Bratislava 3. mája (TK KBS) Májové číslo časopisu Nové mesto ponúka čitateľom 44 strán inšpirácií. Prinášame jeho anotáciu, ktorú pripravila Júlia Kubicová.

-

V novom vydaní dvojmesačníka Nové mesto sa dočítate o stretnutí mladých Genfest, ktoré bude aj tento rok v júli organizovať Hnutie fokoláre v brazílskej Aparecide. „Vnímam to ako konkrétny spôsob, ako žiť naše poslanie, šíriť Ideál, hovoriť o charizme. Bude to príležitosť konkrétne žiť pre mnohé tváre opusteného Ježiša vo svete, byť odpoveďou na to, čo od nás žiada Cirkev. A tu mám na mysli zapojiť aj kresťanské cirkvi, do ktorých sme začlenení a s ktorými spolupracujeme pri starostlivosti o naše krajiny a národy,“ povedala o Genfeste prezidentka hnutia Margaret Karramová.

Aký by mal byť vzťah medzi kresťanstvom a psychológiou? Je pravda, že sa navzájom potrebujú a dopĺňajú, alebo je za týmto tvrdením len umelá snaha nájsť spoločné prieniky? Viac sa o týchto a mnohých ďalších témach dozviete z inšpiratívneho rozhovoru s košickým pomocným biskupom a psychológom Marekom Forgáčom.  „Vďaka tomu, že som sa vždy pohyboval v rôznych prostrediach – kresťanských i sekulárnych –, som mal možnosť vidieť obe strany: to, čo prináša kresťan a jeho svedectvo, a rovnako aj pohľad nekresťana na Cirkev a na svet,“ povedal František Mikloško v rozhovore o svojej viere a živote.

Na ďalších stranách moderného časopisu sa dočítate: prečo a za čo udelil pražský arcibiskup Zlatú svätovojtešskú medailu Márii Terézii Cifaldiovej z Hnutia fokoláre; o storočnom jubileu kňaza Tibora Umstädtera, ktorý bol jedným z prvých ľudí, ktorého sa v bývalom Československu dotklo svetlo charizmy jednoty; o životnej ceste, ktorá preklenula oblúk siahajúci od Božej prítomnosti v našom vnútri až po jeho prítomnosť v stvorení a vo vesmíre; a o tom, ako priblížiť vieru dnešnému človeku.

Okrem iného vás môžu obohatiť aj informácie z novej rubriky o výchove Edu-Care, mnohé osobné svedectvá a krása achátov, ako ich nepoznáte. Na záver pár zábavných strán pre vaše deti.

Náhľad časopisu si môžete pozrieť na portáli nm.sk a objednať na telefónnom čísle 0911 445 626 alebo vyplnením tohto formulára. Pre farnosti je možná zľava. Nové mesto je časopis celosvetového Hnutia fokoláre. Prvé vydanie materského talianskeho časopisu Città Nuova (Nové mesto) sa datuje do roku 1956. Na Slovensku časopis vychádza od roku 1992. Je jednou z 36 verzií, ktoré vychádzajú na celom svete v 22 jazykoch. Čitateľom sa snaží sprostredkovať myšlienky hnutia, ktorými sú jednota, potreba dialógu a uvádzanie evanjelia do praxe života. Pre farnosti prináša nové impulzy pre ich oživenie a aktuality o prebiehajúcej synode.( TK KBS, jku, ml; pz ) 20240503018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]