[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Futsalový turnaj bohoslovcov o pohár predsedu KBS vyhral tím zo Spiša
P:3, 02. 05. 2024 16:05, DOMFoto: Archív Spišskej diecézy


Spišské Podhradie 2. mája (TK KBS) Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskom Podhradí zorganizoval futsalový turnaj o pohár predsedu KBS. Zúčastnili sa na ňom bohoslovci z jednotlivých seminárov na Slovensku. Turnaj sa konal v športovej hale v Levoči 1. mája 2024. Bohoslovci zo spišského seminára na ňom už po šiestykrát  obhájili 1. miesto.

Je už tradíciou od roku 2015, že sa bohoslovci všetkým slovenských seminárov stretávajú raz v roku, aby  si zmerali sily vo futsalovom turnaji. Tento rok nebol výnimkou a o organizáciu sa postaral kňazský seminár zo Spiša. Cieľom týchto stretnutí nie je len vzájomné súperenie na ihrisku, ale aj spoločné stretnutie, spoznanie a zdieľanie bohoslovcov z rôznych seminárov.

Preto seminaristi zo seminárov v Nitre a Košiciach prišli už deň vopred, v utorok 30. apríla 2024, do spišského seminára, kde sa ubytovali a spoločne strávili večer. Bohoslovcov poctil návštevou aj spišský biskup Mons. František Trstenský a prešovský arcibiskup metropolita Jonáš Maxim, ktorí im popriali príjemný priebeh turnaja.

Ďalší deň začal spoločnou svätou omšou s rannými chválami v seminárnej kaplnke. Po raňajkách sa bohoslovci všetkých troch seminárov presunuli do športovej haly v Levoči.

Po šiestich zápasoch sa v semifinále proti sebe stretli bohoslovci zo Spišského seminára a Košického seminára. Spišiaci vyhrali 5:0. Druhý zápas odohrali proti sebe Prešovčania a Nitrančania, tento zápas skončil stavom 2:0 v prospech Prešova. Súboj o tretie miesto po napínavom zápase vyhrali bohoslovci z Nitrianskeho seminára proti Košičanom s výsledkom 3:1. Finálny zápas o prvé miesto bol náročný a dlhý, ale nakoniec sa podarilo zvíťaziť bohoslovcom zo Spišského seminára nad Prešovčanmi s dvojgólovým odstupom 3:1.

Konečné poradie:

1. Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule
2. Kňazský seminár bl. Petra Pavla Gojdiča v Prešove
3. Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre
4. Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach.

Spišský kňazský seminár vyhral putovný pohár predsedu KBS už po tretí raz v rade za sebou, a teda zostáva už natrvalo v tomto seminári. Celkovo tento turnaj vyhrali už po šiesty krát. Najlepším hráčom turnaja sa stal druhák zo Spišského seminára Michal Zima, najlepším brankárom sa stal prešovský brankár Štefan Vaško a najlepším strelcom taktiež prešovský seminarista Róbert Baľo.

Po skončení turnaja a obede bohoslovci trávili spoločný večer v kňazskom seminári v Spišskej Kapitule. Budúci rok sa bude turnaj konať v kňazskom seminári v Prešove.

Zdroj: Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka Peter Majda/Andrej Kalík( TK KBS, ks, ml; pz ) 20240502021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]