[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Kremnických Baniach sa konala púť k svätému Jozefovi, robotníkovi
P:3, 02. 05. 2024 11:40, DOMFoto: Vatican Media


Kremnické Bane 2. mája (TK KBS/Rádio LUMEN) V Kostole svätého Jána Krstiteľa v Kremnických Baniach sa konala tradičná púť k svätému Jozefovi, robotníkovi. Zúčastnili sa na nej stovky ľudí z celého Slovenska, najmä členovia Nábožného združenia svätého Jozefa na pomoc umierajúcim. 

Tradičná púť sa koná každý rok v Kostole svätého Jána Krstiteľa v strede Európy pri kláštore kapucínov. Slávnostnú svätú omšu celebroval a v homílii sa prihovoril Andrej Darmo, farár z farnosti Trnavá Hora. „Slávime svätého Jozefa, robotníka a môžeme sa pozrieť na to aj z toho hľadiska, že chceme ďakovať za to, čo Boh robí v našom živote. Čo my skrze neho môžme spraviť a je to vlastne pozvanie aj k takej nedeli alebo k sabatu, kde chceme byť vďační, kde chceme byť všímaví, kde chceme byť tí, ktorí sú vnímaví na to, čo Boh koná, nie iba tí, ktorí šomrú, že čo všetko ešte treba spraviť,“ uviedol.

Bratia kapucíni pozývajú na púť každý rok všetkých ctiteľov svätého Jozefa, najmä členov Nábožného združenia svätého Jozefa na pomoc umierajúcim. Dodáva kapucín Peter Vician, predstavený kláštora a moderátor Nábožného združenia. „V tomto kláštore v strede Európy, vedľa kostolíka, ktorý je tu oveľa skôr, sídli Nábožné združenie svätého Jozefa, patróna dobrej smrti. To znamená, že sa dáme dokopy spolu, aby sme sa vzájomne modlili za všetkých, ktorí zomierajú. Prichádzajú ľudia z celého Slovenska, aby sme tak spolu slávili a vďačili za svätého Jozefa,“ povedal.

Na púť prišli stovky veriacich z celého Slovenska podľa. Slov kapucína Petra Viciana hlavne preto, lebo aj Nábožné združenie a aj samotné miesto sú už viac v povedomí veriacich. Po svätej omši sa uskutočnilo malé agapé a prítomní mali možnosť zapísať sa aj do Nábožného združenia svätého Jozefa (Zdroj: Rádio LUMEN).( TK KBS, rlu, bko, ml; pz ) 20240502015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]