[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS k 20. výročiu vstupu SR do EÚ: Túžba po pokoji a uzmierení je znamením dnešných čias
P:3, 30. 04. 2024 14:33, PREFoto: ČaV, Zuzana Kostková


Bratislava 30. apríla (TK KBS) Túžba po pokoji a uzmierení je znamením dnešných čias, hovorí pri príležitosti dvadsiateho výročia historického vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie (EÚ) Mons. Bernard Bober, predseda Konferencie biskupov Slovenska. 

„Túžba po pokoji a uzmierení je znamením dnešných čias. Nevyhnutne potrebujeme upevňovať nádej, že mier je možný. Modlime sa za to. Inšpiráciou pre nás môže byť modlitba k svätým patrónom Európy (plné znenie nižšie). Vyprosujme si pokoj vo vzťahoch, v našej krajine, u našich susedov, ale aj všade vo svete. Nech pripomenutie si vstupu Slovenska do Európskej únie vzbudí v našich srdciach ochotu bratsky spolupracovať pre blaho našej vlasti i celého svetadielu. Európa sa potrebuje upevniť v trvalých hodnotách života, ktoré vychádzajú z evanjelia, je pozvaná obnovovať jednotu členských krajín a rozširovať ju o ďalšie. Len jednota postavená na mravných a duchovných princípoch dá vyznieť pestrosti a kráse každého národa,“ uviedol košický arcibiskup metropolita.

„Žime ako bratia a sestry. Rozvíjajme solidaritu s menšími, slabšími a chudobnejšími, pestujme vzájomnú dôveru a odpúšťajme jeden druhému. Európa potrebuje dušu, ktorá sa riadi láskou k človeku. Len tá zaručí mier a hodnoty, ktoré do EÚ vštepili jej zakladatelia,“ pokračuje ďalej predseda KBS. 

V mene biskupov zároveň predseda povzbudzuje, aby sa veriaci zoznámili s posolstvom vyhlásenia delegátov biskupských konferencií EÚ na jarnom plenárnom zhromaždení COMECE. „Spoločným hlasom pripomíname, aby sme zodpovedne pokračovali v budovaní zjednotenej Európy. Nech nás tento odkaz sprevádza aj pri júnových voľbách do Európskeho parlamentu,“ dodal predseda KBS.

K správe bolo vydané AUDIO.

-

Modlitba k svätým patrónom Európy

Bože Otče,
v rôznych obdobiach putujúcej Cirkvi
si vzbudzoval odvážnych mužov a ženy,
ktorých uctievame ako svätých patrónov Európy.
Na ich príhovor ťa prosíme, 
aby sme sa mocou Ducha Svätého stali vo svete
misijnými učeníkmi evanjelia
a nástrojmi jednoty ľudstva.
Skrze Krista, nášho Pána.

Amen. ( TK KBS, bb, ml; pz ) 20240430023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]