[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio Mária získalo relikvie bl. Carla Acutisa, ponúka ich aj na zapožičanie
P:3, 26. 04. 2024 08:43, DOMFoto: Viera Mikulová


Bratislava 26. apríla (TK KBS) Rádio Mária Slovensko v týchto dňoch natrvalo získalo I. stupňovú relikviu bl. Carla Acutisa. Od 3. mája ich ponúka aj na zapožičanie pre farnosti, školy a katolícke spoločenstvá. Prostredníctvom putovania relikvie by chcelo inšpirovať čo najviac detí a mládeže k jeho príkladu. Ten zdôrazňuje aj počas modlitby novény a „cesty sviatosti,“ ktoré vysiela od stredy 24. apríla.

Bl. Carlo Acutis počas svojho života využíval informačné technológie pre Boha – pripravil výstavu o Eucharistických zázrakoch, stanovoval si vždy limity koľko času do týždňa strávi pri počítači a na internete a na aký účel. Slovami „byť vždy nablízku Ježišovi“ chlapec, ktorý v roku 2006 zomrel na leukémiu, vyjadruje charakteristickú črtu svojej krátkej existencie: žiť s Ježišom, pre Ježiša a v Ježišovi.

Carlova cesta svätosti (www.carloacutis.com):

1) Prosiť Pána, aby sme z celého srdca chceli byť svätými.
2) Každý deň sa zúčastňovať na svätej omši a pristupovať k svätému prijímaniu.
3) Denne sa modliť svätý ruženec.
4) Denne si prečítať úryvok zo Svätého písma.
5) Ak sa dá, často prichádzať na adoráciu Eucharistie.
6) Každý týždeň pristupovať k sviatosti zmierenia.
7) Robiť predsavzatia a malé obete Pánovi a Panne Márii na pomoc druhým.
8) Neustále žiadať o pomoc svojho anjela strážneho, ktorý je tvoj najlepší priateľ.

Modlitba za kanonizáciu blahoslaveného Carla Acutisa

Nebeský Otče, ty si nám dal obdivuhodný príklad kresťanského života v blahoslavenom Carlovi, ktorý za základ svojho života považoval Eucharistického Krista a od neho čerpal silu do všetkého, čo mu život prinášal.

K Ježišovi túžil svojím slovom a príkladom priviesť všetkých, s ktorými ho život spojil, aby aj oni v ňom objavili zmysel svojho života.

Na príhovor našej nebeskej Matky, Panny Márie, ktorú si tvoj služobník Carlo tak veľmi ctil a aj na jeho príhovor ťa prosím o túto milosť ... (môžeš povedať svoju prosbu)

A okrem toho ťa prosím aj o pravú vieru, hlbokú nádej, obetavú lásku, príkladný kresťanský život, horlivosť v evanjelizácii a o šťastnú hodinu smrti, aby som sa po skončení tejto pozemskej púte mohol v nebi radovať s Tebou a so všetkými svätými, lebo Ty žiješ a kraľuješ na veky vekov. Amen.

Čo je Rádio Mária? 

Rádio Mária vzniklo v Taliansku v roku 1983 ako malé farské rádio. Dnes je globálnym fenoménom a stalo sa najznámejšou katolíckou rozhlasovou stanicou na celom svete. V júni 1998 bolo vytvorené združenie Svetovej rodiny Rádia Mária (WFRM), mimovládna organizácia. Dnes je Rádio Mária k dispozícii vo viac ako 80 krajinách sveta, od októbra 2018 vysiela aj z Bratislavy.

TK KBS informovala Viera Mikulová( TK KBS, vm, ml; pz ) 20240426015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]