[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slávnosť v Slovinkách bola spojená aj s výročím Federácie skautov Európy
P:3, 23. 04. 2024 09:46, DOMFoto: Marcel Kellner


Košice 23. apríla (TK KBS/TS KE) V nedeľu 21. apríla sa konala eparchiálna odpustová slávnosť ku cti svätého veľkomučeníka Juraja v Slovinkách. Slávnostnú svätú liturgiu slávil vladyka Cyril Vasiľ, košický eparchiálny biskup, spolu s vladykom Milanom Lachom, pomocným bratislavským biskupom.

Na slávnosti sa zúčastnili aj mnohí kňazi Košickej eparchie na čele s Jaroslavom Lajčiakom, protosynkelom Košickej eparchie, kňazi miestneho spišskonovoveského protopresbyterátu vedeným otcom Jaroslavom Štefankom, kňazi z Federácie skautov Európy, ale aj zástupca miestnej rímskokatolíckej cirkvi dekan Stanislav Kocúr, za hojnej účasti členov Federácie skautov Európy.

Slávnostný kazateľ vladyka Milan Lach vo svojej homílii zdôraznil veľmi aktuálnu potrebu dnešnej doby – byť svojim životom svedkom Kristovej lásky pre tento svet, a to aj v ťažkostiach a utrpení, v čom sú nám príkladom mnohí prenasledovaní katolícki kresťania a mučeníci, ako aj samotný patrón farnosti, svätý Juraj.

Tohtoročná odpustová slávnosť bola umocnená účasťou členov Federácie skautov Európy a ich kňazov, ktorí si tu pripomínali 20 rokov pôsobenia na Slovensku a zároveň aj ich medzinárodný tábor, ktorý sa konal v Slovinkách. V čase od štvrtka do nedele bol súčasťou ich pobytu bohatý program, na ktorom nechýbali ani obaja vladykovia, ktorí sú taktiež aktívnymi skautmi.

Odpustovú svätú liturgiu doprevádzal už tradične svojim spevom košický katedrálny zbor svätého Cyrila a Metoda pod vedením dirigentky Lucie Lovašovej. Spevom piesní sa do slávenia svätej liturgie zapojil aj miestny zbor rodičov a detí a takisto zúčastnení skauti. Po svätej liturgii sa konala posviacka obnovenej fasády farskej budovy.

TK KBS informovala Miroslava Mikundová( TK KBS, mm, ml; pz ) 20240423013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]