[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nadácia svätého pátra Pia zverejní desať autentických fotografií pátra Pia
P:3, 22. 04. 2024 16:45, ZAHRím 22. apríla (VaticanNews) Nadácia svätého pátra Pia sa chystá odhaliť desať fotografií milovaného svätca 20. storočia, aby „podporila oddanosť svätému Piovi.“

Dikastérium pre komunikáciu a Dikastérium pre kultúru a vzdelávanie sponzorujú tlačovú konferenciu v pondelok 29. apríla, keď Nadácia zverejní desať autentických fotografií pátra Pia. Podujatie s názvom „Fotografie svätého Pia – Spomienky na svätého“ si pripomenú 25. výročie kanonizácie Pia z Pietrelciny, známeho po celom svete ako pátra Pia. Pripomína tiež 10. výročie nadácie Saint Pio Foundation, neziskovej, charitatívnej organizácie, ktorá podporuje poznanie a oddanosť svätému Piovi z Pietrelciny, jednému z najuctievanejších súčasných svätcov Katolíckej cirkvi.

Pestovanie oddanosti sv. Piovi

Tlačová správa nadácie uvádza, že fotografie svätého Pia, vrátane predtým nezverejnených fotografií, osobne vybral zakladateľ Luciano Lamonarca v spolupráci s osobným fotografom Padre Pia Eliom Stellutom. Obrázky vo vysokom rozlíšení budú bezplatne sprístupnené prostredníctvom vyhradenej webovej stránky katolíckym inštitúciám, veriacim, skupinám a jednotlivcom s cieľom „podporovať oddanosť svätému Piovi.“ Nebudú sa však môcť použiť na tvorbu komerčných projektov.

„V dôležitom roku, akým je tento, keď oslavujeme 25. výročie blahorečenia svätého Pia a desiate výročie založenia Nadácie svätého Pia,“ povedal Lamonarca, „chceli sme si pripomenúť tieto dôležité míľniky darovaním miliónov oddaných a veriacich svätého Pia v podobe týchto autentických obrazov ich milovaného svätca, ktorého si želajú priniesť do svojich domovov, kostolov a obchodov a zveriť mu seba a svoje životy.“ „Prostredníctvom propagácie jeho charizmy pokorne uznávame svätého Pia za Jeho požehnania a ochranu počas všetkých tých rokov,“ dodal.

Dar pre katolíkov

„Počas všetkých tých rokov som vždy sprístupnil fotografie svätého Pia, ktoré som mal, tým, ktorí ma o to požiadali, aby som mohol zvýšiť oddanosť svätého Pia,“ vysvetlil Stelluto. Povedal, že fotografie vybrané pre projekt s Nadáciou Saint Pio sú „darom, ktorý dávam, aby katolícka komunita mohla mať úžitok z tohto aktu lásky a je si istá, že urobí niečo, čo sa svätému Piovi obzvlášť páči“. Tlačová konferencia sa bude konať vo Filmoteca Vaticana 29. apríla 2024 o 12:00 rímskeho času. Obrázky budú zverejnené a sprístupnené verejnosti od 29. apríla 2024 na stránke www.therealsaintpio.org.

Christopher Wells – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, cw, ml; pz ) 20240422048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]