[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bránu kňazského seminára v Nitre otvorili pre verejnosť
P:3, 20. 04. 2024 18:50, DOMFoto: Archív Biskupstva Nitra


Nitra 20. apríla (TK KBS) Týždeň modlitieb za duchovné povolania pred Štvrtou veľkonočnou nedeľou známou aj ako Nedeľa Dobrého pastiera, vyvrcholil v Nitre v sobotu 20. apríla 2024 už tradičným Dňom otvorených dverí v Kňazskom seminári sv. Gorazda pre širokú verejnosť.

Podujatie sa začalo v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade sv. omšou celebrovanou rektorom seminára Mons. Mariánom Dragúňom. Vo svojom príhovore stovkám účastníkov podujatia uvažoval nad otázkami súvisiacimi s nasledovaním Ježiša Krista kresťanmi vo viere v rôznych životných situáciách a okolnostiach a na povzbudenie im k tomu predostrel aj príklad budúceho blahoslaveného seminaristu Jána Havlíka.

Program pokračoval prehliadkou priestorov kňazského seminára, kde sa návštevníci mohli zoznámiť s internými priestormi a podmienkami, v ktorých sa študenti a kandidáti na kňazské povolanie pripravujú, formujú, vzdelávajú, trávia svoj voľný čas či bývajú. Po prehliadke priestorov a chutnom obede pokračoval deň otvorených dverí spoločenským kultúrno-zábavným programom, ktorý pre návštevníkov pripravili bohoslovci z Nitrianskej, Žilinskej a Banskobystrickej diecézy a tiež z Bratislavskej a Trnavskej arcidiecézy.

Deň otvorených dverí bol ukončený adoráciou pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou v seminárskej kaplnke sv. Gorazda a modlitbami za duchovné povolania. Účastníci podujatia si do svojich farností a osobných životov mohli odniesť okrem zážitkov z programu aj presvedčenie o potrebe neustálych modlitieb za duchovné povolania pre ich význam nielen pre život Cirkvi, ale najmä každého človeka, pre ktorého bola kňazská služba Ježišom Kristom ustanovená.

Na tradičnom podujatí sa zúčastnili veriaci s viacerými kňazmi z farností nielen Nitrianskej diecézy, ale aj Žilinskej a Banskobystrickej diecézy a tiež z Bratislavskej a Trnavskej arcidiecézy, z ktorých sa kandidáti na kňazskú službu aktuálne v nitrianskom seminári pripravujú.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20240420012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]