[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Luteránska biskupka z Nemecka sa vo Vatikáne zišla s pápežom Františkom
P:3, 19. 04. 2024 09:05, ZAHFoto: Print Screen YouTube


Vatikán 19. apríla (E-kai) Pápež František sa 17. apríla stretol s popredným predstaviteľom evanjelických luteránskych cirkví v Nemecku. Aj toto stretnutie bolo poctou ekumenickému dialógu, uviedla v rozhovore pre nemeckú katolícku agentúru KNA v Ríme biskupka Kristina Kühnbaumová-Schmidtová, predsedníčka Nemeckého národného výboru Svetovej luteránskej federácie (LWF).

Biskupka z nemeckého Schwerinu využila krátku výmenu názorov na okraj stredajšej generálnej audiencie na Svätopeterskom námestí, aby pápežovi odovzdala pozdravy členských luteránskych cirkví v Nemecku. Zároveň vyjadrila Františkovi vďaku za jeho „dôležitý a trvalý záväzok voči integrite stvorenstva a klimatickej spravodlivosti“.

Na nedávnom ekumenickom stretnutí v Assisi sa diskutovalo o myšlienke oficiálneho zaradenia sviatku stvorenia do liturgického kalendára všetkých kresťanských cirkví. Biskup Kühnbaum-Schmidt považuje tento návrh za „veľkú príležitosť na ďalšie prehĺbenie teológie a spirituality stvorenia,“ a preto túto otázku predniesol aj pápežovi.

Hlavnou témou návštevy luteránskej biskupky vo Vatikáne boli rozhovory s kardinálom Kurtom Kochom, predsedom Dikastéria pre jednotu kresťanov. Jednou z diskutovaných tém bolo nadchádzajúce 500. výročie Augsburského vyznania v roku 2030. Confessio Augustana, vydané v Augsburgu v roku 1530, je jedným z najdôležitejších luteránskych konfesionálnych dokumentov.

Medzi ďalšie témy rozhovoru biskupa Kühnbauma-Schmidta a kardinála Kocha patril súčasný stav luteránsko-katolíckych vzťahov na medzinárodnej úrovni.

Išlo o prvú návštevu biskupky Kühnbauma-Schmidta v Ríme ako predsedu Nemeckého národného výboru Svetovej luteránskej federácie, ktorý zastáva od decembra minulého roka. Výbor združuje jedenásť nemeckých členských cirkví Svetovej luteránskej federácie.( TK KBS, ekai, ml; pz ) 20240419014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]