[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Už o mesiac bude v Bratislave jednodňová Ženská katolícka konferencia
P:3, 18. 04. 2024 13:21, DOMBratislava 18. apríla (TK KBS) Jednodňová Ženská katolícka konferencia bude 18. mája v Primaciálnom paláci v Bratislave. Organizátori Spoločenstvo Ladislava Hanusa a projekt Medzi nebom a ženou majú v tomto momente v ponuke posledné lístky na osobný vstup. K dispozícii budú však naďalej lístky na online stream pre jednotlivcov aj pre skupiny.

Ženská katolícka konferencia, to je sobota v prekrásnom priestore historického paláca, v spoločnosti podobne zmýšľajúcich žien z rôznych kútov Slovenska, inšpiratívnych rečníkov aj kresťanských koučov.

„Spätná väzba od účastníčok prvých dvoch ročníkoch bola pre nás veľmi dôležitá pri tvorbe tohto tretieho ročníka konferencie. Zachovali sme všetko overené – krásny priestor, kvalitné prednášky, užitočné workshopy, koučing, beauty kútik, koncert, kaviarničku, nákupnú zónu a pridali sme niečo navyše – celodennú službu dvoch kňazov, ktorí budú k dispozícii na sviatosť zmierenia alebo duchovný rozhovor. Veľký záujem žien o lístky nás veľmi teší a utvrdzuje v tom, že napĺňame reálnu potrebu žien. Potrebu oslavy ženskosti a krásy, duchovného povzbudenia, komunity, ale aj takého prostého ľudského oddychu,“ hovorí riaditeľka konferencie Andrea Mikolášiková.

Program konferencie sa začne svätou omšou, po nej bude rozprávať riaditeľka konferencie, teologička Andrea Mikolášiková na tému Ako sa stať v manželstve mystikom a nie cynikom. Psychologička Jana Bieščad Vindišová bude hovoriť o tom, ako si vychutnávať v manželstve sexualitu čeliac rôznym výzvam, ktoré intímny život prináša. Biblistka Mykhalyna Kľusková sa vo svojom vystúpení zameria na vybrané starozákonné ženy, ktoré sú inšpiratívne svojou odvahou a statočnosťou. Popoludní vystúpi zahraničný hosť – nemecká teologička Anna Schonhutte, ktorá ponúkne svoje podnety k téme Ako sa vylízať z ozaj ťažkej manželskej krízy, resp. ako sa do nej vôbec nedostať. Zuzana Valábková a Margita Vanovčanová sa podelia o svoje životné príbehy a výzvy, s ktorými sa museli popasovať a ktoré zároveň dokázali pretvoriť na niečo pekné.

V popoludňajších hodinách návštevníčky konferencie svojím koncertom občerství Jana Zubajová.   

Počas celého dňa majú účastníčky možnosť absolvovať tiež niečo zo sprievodného programu. V rámci neho bude pripravených niekoľko poradkýň v oblasti líčenia a starostlivosti o pleť v Beauty kútiku. K dispozícii budú kresťanské koučky, rôzne workshopy, občerstviť sa bude možné v kaviarničke a niečo malé a milé si bude možné kúpiť v nákupnej zóne. Počas celého dňa budú tiež slúžiť dvaja kňazi, ktorí budú k dispozícii na vyslúženie sviatosti zmierenia alebo duchovný rozhovor. Komunita, inšpirácia a povzbudenie. Na týchto troch pilieroch je vystavaný program konferencie a veríme, že účastníčky sa budú vracať domov naplnené pocitom spolupatričnosti, oddýchnuté a povzbudené kráčať ďalej vo svojom poslaní. Viac informácií o Ženskej katolíckej konferencii a možnostiach zakúpenia vstupeniek nájdete na stránke www.zenskakonferencia.sk.

TK KBS informovala Michaela Sotákova( TK KBS, mso, ml; pz ) 20240418030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]