[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Maxim prijal prešovského primátora a poslancov mesta Prešov
P:3, 16. 04. 2024 12:27, DOMFoto: Daniel Dzurovčin


Prešov 16. apríla (TK KBS) Prešovský arcibiskup metropolita Jonáš Maxim prijal v pondelok 15. apríla na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove prešovského primátora Františka Oľhu a poslancov mesta Prešov. Prezreli si Historickú expozíciu Prešovskej archieparchie a v arcibiskupskej Kaplnke sv. Jozefa sa vladyka spevom Christos voskrese modlil za poslancov, ich rodiny a ich poslanie.

Pred večerou vladyka všetkých srdečne privítal a poďakoval za doterajšiu spoluprácu Mesta Prešov a Gréckokatolíckej cirkvi a vyjadril nádej, že táto spolupráca pre občanov sa bude ďalej rozvíjať. „Tým, ktorým vy slúžite po materiálnej stránke, Cirkev pomáha duchovne. Ide nám spoločne v podstate o tých istých ľudí, o ich dobro“, povedal vladyka. Zároveň vychádzajúc z evanjelia dňa poukázal na stretnutie Ježiša s kráľovským úradníkom, ktorý ho prosil o uzdravenie syna. Úradník ešte neprišiel ani domov a jeho sluhovia mu oznámili, že jeho syn žije a je uzdravený.

„Aj toto naše stretnutie je stretnutie duchovných s úradníkmi – predstaviteľmi úradu, ktorí zastávate dôležité miesta v meste a ste zástupcami občanov v ich potrebách. Prajem vám, aby sa vám darilo vo vašom dôležitom a zodpovednom poslaní a žehnám vám.“ Na tieto slová nadviazal primátor František Oľha a v mene všetkých poďakoval za pozvanie a požehnanie do ich práce pre Prešovčanov. Zároveň predstavil jednotlivých poslancov a poslankyne vladykovi Jonášovi, ktorý je na začiatku svojej služby arcibiskupa metropolitu v Prešove.

Stretnutie prebiehalo v príjemnej atmosfére a bolo zo strany vladyku Jonáša prejavením úcty voči predstaviteľom Prešova a ich prostredníctvom voči občanom mesta, ktorých zastupujú.

Zdroj: ISPA( TK KBS, ispa, ml; pz ) 20240416033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]