[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

One of Us vyjadrila hlboké znepokojenie nad hlasovaním europarlamentu
P:3, 15. 04. 2024 10:52, ZAHBratislava 15. apríla (TK KBS) Prinášame časť Komuniké Federácie One of Us po hlasovaní v Európskom parlamente (11. 4. 2024) k rezolúcii, ktorej cieľom je zaviesť neexistujúce „právo na interrupciu“ do Charty základných práv EÚ. 

_

Európska federácia One of Us vyjadrila hlboké znepokojenie nad hlasovaním Európskeho parlamentu o rezolúcii o umelom prerušení tehotenstva, ktorej cieľom je zaviesť neexistujúce „právo na interrupciu“ do Charty základných práv EÚ. Uznesenie, ktoré vypracovali skupiny podporujúce potraty, nerešpektuje základné právo na život a podkopáva suverenitu členských štátov tým, že zanedbáva zásadu subsidiarity.

Napriek tomu, že schválenie uznesenia je nezáväzné, je politicky motivované, najmä pred voľbami do EÚ. V oblasti ľudských práv neexistuje nijaký spôsob, ako zaviesť do medzinárodných zmlúv „základné právo“ na umelé prerušenie tehotenstva a regulácia umelého prerušenia tehotenstva právom patrí do právomoci členských štátov.

„Je veľmi znepokojujúce byť svedkom toho, že Európsky parlament uprednostňuje radikalizované politické programy pred základnými právami a hodnotami, ktoré sú základom našej spoločnosti,“ uviedla Marina Casini, prezidentka Európskej federácie One of Us. „Toto uznesenie nielenže neberie ohľad na dôstojnosť ľudského života, ale podkopáva aj suverenitu členských štátov pri riešení takýchto citlivých záležitostí,“ uvádza.

Ste jedným z nás? Kampaň pre európske voľby

Zoči-voči včerajšiemu hlasovaniu Európskeho parlamentu o začlenení potratov do Charty základných práv EÚ je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým stáť jednotne pri obrane života a ľudskej dôstojnosti. To je dôvod, prečo Jeden z nás spustí kampaň na podporu hodnoty života a na zhromaždenie občanov na celom kontinente, aby presadzovali tieto hodnoty v rámci Európskej únie. Kampaň bude pozostávať z profesionálneho videa pripomínajúceho základné hodnoty európskej spoločnosti.

Spracovala: Anna Kováčová( TK KBS, ak, ml; pz ) 20240415034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]