[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 04. 2024   Meniny má Justína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Metropola východu privítala po tridsiatykrát ekumenický pašiový sprievod
P:3, 02. 04. 2024 11:59, DOMFoto: Archív ESC


Košice 2. apríla (TK KBS) Ekumenický pašiový sprievod v Košiciach sa  v tomto roku konal jubilejne po 30-krát. Pripravili ho členovia Ekumenického spoločenstva cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice: Apoštolská cirkev, Bratská jednota baptistov, Cirkev bratská, Cirkev československá husitská, Evanjelická cirkev a. v., Gréckokatolícka cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Rímskokatolícka cirkev a Teologická fakulta Katolíckej univerzity v Košiciach.  Začiatok sprievodu bol na Mlynskej ulici pred kostolom ECAV.

V tomto roku texty pašiového sprievodu sa niesli v Duchu Jánovho evanjelia „Na svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“ (Jn 16, 33)  V krátkych textoch každá cirkev počas spoločného kráčania ulicami mesta Košice  predniesla  Božie slovo a slová  prorokov. „Duch Boží hovorí cirkvám o záchrane v Kristovi. On je Syn Boží, on je Pokoj (por. Mich 5, 4) a on svojou Božou mocou dokáže odstrániť čo sme my ľudia pokazili.“ „Toho roku sme z organizačných a časových dôvodov urobili v tradičnej schéme hudobného vstupu pri každom zastavení to, že sme vložili do programu len tri hudobné vstupy, ktoré mala vo svojej réžii ako aj ozvučenie Apoštolská cirkev," informovala Marieta Koščíková.

Na podujatí sa zúčastnili v hojnom počte predstavitelia mesta a obyvatelia Košíc, ale aj okolia. V závere pred  Dómom sv. Alžbety zaznela pieseň Golgota, ktorá dotvorila atmosféru Veľkého piatku – utrpenia Božieho syna a spoločne sa prítomní pomodlili Pánovu modlitbu Otče náš a rozišli sa so znakom pokoja. 

TK KBS informovala Marieta Koščíková( TK KBS, mk, ml; kj ) 20240402044   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]