[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 04. 2024   Meniny má Justína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Haľko: Smrť nie je bodkou za vetou života, Kristus vstal z mŕtvych
P:3, 02. 04. 2024 09:05, DOMFoto: ČaV, Zuzana Kostková


Bratislava 2. apríla (TK KBS) Spolu s apoštolmi Petrom a Jánom aj my dnes podľa bratislavského pomocného biskupa Mons. Jozefa Haľka utekáme k prázdnemu hrobu. Ako povedal v nedeľu v homílii na svätej omši vo farskom Kostole svätej Rodiny v Petržalke, Ján bol jediný z apoštolov pod krížom verný. Bol k Ježišovi najbližšie na poslednej večeri. Peter bol zas váhavý, nadšený, ale zároveň trikrát povedal, že Ježiša nepozná. „V nich dvoch utekáme aj my k hrobu so všetkými situáciami, keď sme boli verní Ježišovi, ale aj ako Peter, ktorý zlyhal,“ povedal s tým, že obaja utekali za Ježišom so všetkým čo zažili. 

„Čo je také fascinujúce na hrobe, v ktorom nikto neleží,” opýtal sa Mons. Haľko a pokračoval: „Je to asi jediné miesto, kde sa chodíme pozerať na to, že tam nikto nie je. Lebo je hrob prázdny.“ Po všetkých zlyhaniach, kúkoli a pšenici je prázdny hrob o tom, že smrť nie je bodkou za vetou života. „Je to o tom, že Ježiš Kristus zomrel a vstal z mŕtvych,” dodal. Biskup Jozef položil na homílii aj otázku: prečo je Peter skala Cirkvi a nie Ján? „Nie preto, že mal kvality, ale mal osobnú hlbokú skúsenosť, že ako človek zlyháva, ale s Božou pomocou môže byť verný. Tu sa to prelína s našou realitou. Ježiš nám hovorí, že smrť nie je bodka tvojho života. Keď máš chuť povedať, že všetko ma sklamalo, nevládzem, takto sa nedá… Ježiš Ti hovorí, ale dá sa. Chyť sa ma. Odovzdaj mi to, že nevládzeš, že si sklamaný a pozri sa do prázdneho hrobu, ani tvojou poslednou stanicou nie je hrob,” vyhlásil Mons. Jozef Haľko s tým, že aj Peter nakoniec spravil reparát. 

Svätú omšu priniesla v priamom prenose RTVS v rozhlasovom vysielaní.

TK KBS informoval Radovan Pavlík( TK KBS, rp, ml; kj ) 20240402034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]