[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 04. 2024   Meniny má Justína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec František napísal zamyslenia ku krížovej ceste
P:3, 27. 03. 2024 12:00, ZAHVatikán 27. marca (VaticanNews) „V modlitbe s Ježišom na krížovej ceste“ je téma meditácií, ktoré budú sprevádzať štrnásť zastavení v Koloseu. Vatikánska tlačová kancelária uvádza: „Meditácie a spiritualita s Ježišom v centre, v kontexte Roku modlitby, ktorý vyhlásil pápež. Obsahujú nepriamy, ale širší odkaz na aktuálne udalosti.“ Plánuje sa aj prítomnosť Svätého Otca na Palatíne. 

V uplynulých rokoch meditácie zastavení krížovej cesty v Koloseu pripravovali biskupi, rehoľníci, rodiny, mladí, študenti, misionári, či migranti. V tomto roku to bude prvý krát samotný pápež, ktorý napísal meditácie krížovej cesty, ktorá sa už tradične koná na Veľký Piatok v Koloseu. Ako uvádza Vatikánska tlačová kancelária: „V centre bude Ježiš. On, ktorý si razí cestu kríža a my sa vydávame na cestu s ním. Všetko sa veľmi sústreďuje na to, čo Ježiš prežíva v tejto chvíli, a je jasné, že rozširujeme tému utrpenia....“

V minulosti boli v textoch priame odkazy na aktuálne udalosti, keď išlo o utečencov, či obete obchodovania s ľuďmi, alebo svedectvá prevzaté z krajín, ktoré navštívil pápež. Modlitba tentokrát nebude sústredená na „kategórie ľudí, ale podľa situácie“. Krížová cesta tak zdôrazní prebiehajúci Rok modlitby, ktorý pápež František vyhlásil ako prípravu na Jubilejný rok, ktorý má mať predovšetkým duchovný charakter.

Tradičná modlitba krížovej cesty v rímskom Koloseu sa začne na Veľký piatok večer o 21:15 a bude vysielaná naživo na kanáloch Vatikánskych médií.

Martin Jarábek – VaticanNews

Aktualizované ( TK KBS, VaticanNews, mj, ml; pz ) 20240327029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]