[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny vychádzajú ako dvojčíslo, ktoré prináša pestré čítanie
P:3, 27. 03. 2024 09:05, DOMBratislava 27. marca (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny (13 – 14/2024) vychádzajú ako veľkonočné  dvojčíslo, ktoré prináša pestré čítanie. V úvode sa čitateľom prihovára Nicola Girasoli. „Musíme hľadať zmŕtvychvstalého Krista, aby sme vybudovali spoločnosť dialógu a vzájomného rešpektu.“

Rozprávajú sa so speváčkou Vlastou Mudríkovou. „Keď som spievala ako dieťa, ľudia ma vnímali ako milé dievčatko s heligónkou a piesne boli iba piesňami. Dnes som žena, ktorá si prežila svoje radosti i bôle a z piesní to cítiť.“

Verbista Ján Štefanec sa popri spravovaní farnosti Nitra-Kalvária venuje aj vinárskemu remeslu. Vo vinohrade v Strekove pestuje vinič, z ktorého potom dorába víno. Z jeho predaja podporuje misie, no tiež rozvíja myšlienku novej evanjelizácie.

Príjemný, sympatický, cieľavedomý, vytrvalý. Milujúci Boha a svoju rodinu. Nemá rád nespravodlivosť, keď treba, vie sa i nahnevať či postaviť za svoje práva. Taký je profesionálny futbalista Timotej Záhumenský z Banskej Bystrice. Keďže pochádza z rozvetvenej, nábožensky založenej rodiny, kladie dôraz na duchovný život a dobré vzťahy.

Oslávili storočnicu, pomáhajú chudobným a biednym a šíria svoju charizmu, že každý je Bohom milovaný taký, aký je. Sestry z Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa navštívili v provinciálnom dome v Spišskej Novej Vsi. Svoju charizmu dávajú sestry pocítiť biednym a chorým, ale aj deťom, o ktoré sa nemal kto postarať, tak ako to robila ich zakladateľka blahoslavená matka Alfonza Mária.

Štefan Toporcer prežil niekoľko režimov a zlomových udalostí histórie nášho národa. Aj počas komunizmu zostal verný Bohu, ktorého oslavoval spevom a hrou na organe. Výnimočný človek s pokorným srdcom už oslávil sto rokov.

„Veľká noc by mala byť taká čistička, stimulátor pre ďalší život. Nie je to izolované obdobie, ale čas, keď sa trošku pozastavíme, sústredíme,“ hovorí v sviatočnom rozhovore bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. Známy je aj tým, že ponúka možnosť rozhovorov a spovedí na verejných miestach. Dozviete sa, prečo sa rozhodol pre tento druh apoštolátu.

Adriana Holdošová z Likavky pri Ružomberku pomáha skrášľovať a ozvláštňovať výnimočné udalosti. Vo svojom ateliéri vyšíva jedinečné krstné košieľky, svadobné vankúšiky a vreckovky, opasky s folklórnym motívom či ďalšie milé peknôtky.

Súčasťou sviatočného vydania je príloha tradičných aj netradičných receptov z dielne redaktorov Katolíckych novín.

TK KBS informovala Miroslav Gromanová( TK KBS, mg, ml; pz ) 20240327014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]