[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Banskej Bystrici sa konalo stretnutie mládeže za účasti nuncia Girasoliho
P:3, 26. 03. 2024 09:31, DOMFoto: Archív Banskobystrickej diecézy


Banská Bystrica 26. marca (TK KBS) Počas uplynulého víkendu 22. – 24. marca 2024 sa v Banskej Bystrici konalo tradičné diecézne stretnutie mládeže – Kvetný víkend, ktorého sa zúčastnilo vyše dvesto mladých z celej Banskobystrickej diecézy.

Väčšina programu sa uskutočnila v priestoroch Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa. Mladí počas víkendu spoločne uvažovali nad slovami sv. apoštola Pavla „V nádeji sa radujte!“ (Rim, 12, 12).

Hlavným hosťom sobotného programu bol apoštolský nuncius Mons. Nicola Girasoli, ktorý mal pre mladých prednášku na tému motta stretnutia a zároveň pre mladých slávil svätú omšu. Hlavnou myšlienkou príhovoru i katechézy, apoštolského nuncia Girasoliho bola mnohokrát zopakovaná veta: „Nikdy nie sme porazení, keď odolávame.“

Banska Bystrica, Kvetny vikend, nuncius, Girasoli

Okrem katechézy a svätých omši boli súčasťou programu i piatková modlitba krížovej cesty, sobotná eucharistická adorácia, mnohé workshopy ako aj dialógy s biskupom Mons. Mariánom Chovancom.

Vyvrcholením Kvetného víkendu bolo eucharistické slávenie Palmovej nedele, ktorému v banskobystrickej katedrále predsedal biskup Chovanec. Vo svojej homílii diecézny biskup upriamil pozornosť na poklad, ktorým je Kristov kríž a priblížil šesť kvetov, ktoré z Ježišovho kríža vyrastajú.

Banska Bystrica, Kvetny vikend
Mladých povzbudil, že z Kristovho kríža vyrastá ešte siedmy kvet – symbol plnosti, ktorý biskup nepomenoval, ale mladým prizvukoval, že život každého jedného z nich má byť tým krásnym kvetom, ktorý kvitne z dreva Ježišovho kríža.

Po svätej omši Mons. Chovanec odovzdal poverovacie dekréty mladým, zástupcom za dekanáty v Rade laikov diecézneho centra mládeže Maják.

TK KBS informoval Peter Lupták( TK KBS, pl, ml; pz ) 20240326018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]