[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Banskej Bystrici bude trinásta Godzone konferencia s podtitulom Spolu
P:3, 22. 03. 2024 10:23, DOMFoto: Archív Godzone


Banská Bystrica 22. marca (TK KBS) V Športovej hale Dukla v Banskej Bystrici sa 17. a 18. mája 2024 uskutoční trinásta Godzone konferencia s podtitulom Spolu. Hlavnými hosťami budú katolícky kňaz Patrick Gonyeau zo Spojených štátov amerických a apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli. 

Godzone konferencia je dvojdňové stretnutie plné chvál, modlitieb, inšpiratívnych prednášok, aktivít, stretnutí, rozhovorov a zábavy. Je určená pre všetkých, ktorí chcú načerpať, rásť alebo vstúpiť do novej úrovne vzťahu s Ježišom. Každý rok sa na nej stretávajú všetky generácie, od detí, cez teenagerov, študentov a mladé rodiny až po seniorov.  Účastníci sa môžu tešiť na chvály, svätú omšu, známe kapely a rečníkov, diskusie, modlitby, mimo-pódiové aktivity a mnoho ďalšieho. Konferencia nadväzuje na myšlienky Godzone tour, jej cieľom je spolu sa modliť, rásť vo viere a spoločne vstúpiť do hĺbky Božej prítomnosti. 

„Vo svete plnom samoty, rozdelenia a individualizmu je veľmi silné a vzácne keď sme spolu. Spolu ako priatelia, spolu ako bratia a sestry. Spolu ako učeníci, ktorí boli zhromaždení na jednom mieste, keď na nich zostúpil Duch Svätý. Spolu ako generácia, ktorej ide o Božie kráľovstvo,” hovorí Ján Hudáček z projektu Godzone. 

Účinkujúci

Na konferencii účastníci zažijú atmosféru spoločenstva a jednoty. V spoločnej modlitbe budú účastníkov viesť známe kresťanské kapely, ako napríklad ESPÉ, Timothy, Godzone Worship, Alive či Augustín & Puer Dei. Okrem kresťanskej a chválovej hudby si môžu účastníci vypočuť známych rečníkov zo Slovenska i zahraničia.

Hlavným hosťom Godzone konferencie 2024 bude Patrick Gonyeau. Ten je súčasťou Encounter Ministries – katolíckej komunity z Michiganu (USA), ktorej túžbou je vidieť, ako sa Duch Svätý a jeho moc prejavujú vo svete. Patrick je  správcom farnosti v katolíckom kostole Corpus Christi v Detroite.

Ďalším hosťom Godzone konferencie bude apoštolský nuncius Mons. Nicola Girasoli. Medzi rečníkmi sa objavia aj sr. Timotea Šebeňová, Július Slovák či Jozef Mihok. 

Detská konferencia

Aj tento rok organizátori mysleli na detský program a ako súčasť konferencie organizujú aj Detskú konferenciu, ktorej sa môžu zúčastniť deti od 6 do 12 rokov. Jej úlohou je deťom priblížiť Boha hravou formou pomocou divadla, detských chvál, súťaží či pútavých príbehov.

Vstupenky

Vstupenky sa dajú zakúpiť v predpredaji na konferencia.godzone.sk alebo aj na mieste. Pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť na konferencii, ale nemôžu si to finančne dovoliť, je tu kampaň PBS, čo znamená pomôž blížnemu svojmu. V rámci tejto kampane sa môžu prihlásiť účastníci, ktorí si nemôžu vstupenku dovoliť, a zároveň darcovia, ktorí chcú takto niekoho iného požehnať. Viac informácii je dostupných na stránke konferencia.godzone.sk.

Godzone konferencia je organizovaná projektom Godzone, ktorý je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi projektu sú katolícki kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a Dominik Markoš.

TK KBS informoval Lukáš Valach( TK KBS, lv, ml; kj ) 20240322014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]