[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 04. 2024   Meniny má Slavomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Univerzitné pastoračné centrum znova prekonávalo hranice očakávaného
P:3, 21. 03. 2024 10:57, ZAHFoto: Damián Štieber


Košice 21. marca (TK KBS) V pondelok 18. marca 2024 sa konal v átriu Teologickej fakulty v Košiciach UPC KVÍZOVÝ VEČER. Vyše 170 vysokoškolákov a mladých pracujúcich vytvorilo 31 súťažných tímov. Večer naplnený emóciami a v kruhu spoločenstva začal vysokoškolskou svätou omšou v Seminárnom kostole, ktorú celebrovali kňazi Univerzitného pastoračného centra. Následne sa všetci presunuli na kvíz.

Účastníci si prevetrali svoje vedomosti počas piatich súťažných kôl a celkovo odpovedali na 50 otázok z rozličných tém a okruhov. Moderátor spolu s organizačným tímom udržiavali počas večera dobrú náladu a plynulosť programu. Do tímu sa mohol pridať každý, dokonca aj ľudia, ktorí vopred neboli zaregistrovaní. Miesta bolo naozaj pre každého. Víťazi na prvých troch priečkach boli odmenení darčekmi a potleskom. Duchovnou bodkou bola záverečná modlitba a požehnanie.

„Ako už býva zvykom, v priestoroch UPC to počas semestra prekypuje rôznym druhom programu, či už duchovného alebo spoločenského charakteru. Mnohí sa častokrát pozastavia nad faktom, že tieto aktivity navonok pôsobia iba ako niečo svetské, určené na zábavu pre nás – mladých veriacich. Avšak, hlavnou víziou pastoračných centier je priniesť evanjelium a živého Krista aj skrz netradičné aktivity, ktoré na prvý pohľad v sebe veľa duchovného nenesú. Plánovanie celého semestra je vložené do neustálych modlitieb, čo je patrične vidieť na tom, ako Duch Svätý následne koná,“ uviedla Gabriela Martončíková.  „Do nášho spoločenstva prichádzajú aj hľadajúci, noví či obrátení kresťania a práve takéto aktivity môžu byť pre nich miestom priblíženia sa a návratu k Bohu úplne obyčajným spôsobom. Pán nám vytvára priestor, aby sme im ukázali, že On chce byť prítomný v bežných momentoch, nie len v nevyhnutných situáciách,“ dodala.

TK KBS informovala Gabriela Martončíková( TK KBS, kap, ml; pz ) 20240321026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]