[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Košičania mohli stretnúť na jednom mieste všetkých košických biskupov
P:3, 21. 03. 2024 08:59, DOMFoto: Archív Košickej arcidiecézy


Košice 21. marca (TK KBS/Rádio LUMEN) Košičania mohli v stredu stretnúť na jednom mieste všetkých košických biskupov vo veľmi neformálnej atmosfére. Arcibiskupi Bernard Bober, Cyril Vasiľ a pomocný biskup Marek Forgáč zavítali do Veritasu, kde sa zapojili do podujatia Podeľme sa, v rámci ktorého podávali ľuďom tzv. pôstnu polievku. Katolícke hnutie žien a spoločnosť Úsmev ako dar sa totiž aj tento rok rozhodli podporiť získanými peniazmi z pôstnej polievky niekoľko projektov zameraných na rodiny v núdzi. 

Každoročným cieľom podujatia Podeľme sa je pomôcť blížnym v krízových situáciách a prispieť k formovaniu povedomia ľudí na Slovensku k solidarite a vzájomnej pomoci. Hovorí Radoslav Dráb z organizácie Úsmev ako dar.
Radoslav Dráb z organizácie Úsmev ako dar: „Osemnásty ročník Podeľme sa je tu preto, aby sme pomohli udržať si bývanie rodín, ktorým hrozí strata bývania na Slovensku. Je to téma, ktorá sa dotýka mnohých rodín, najmä rodín s väčším počtom detí alebo tam, kde je jeden rodič sám na starostlivosť o väčší počet detí alebo o dieťa, ktoré je ťažko choré. Takže tento výťažok pomôže udržať si bývanie rodín od Bratislavy po Medzilaborce.“

Košickí biskupi svojou prítomnosťou každoročne podporujú túto zbierku a vlastnoručne vydávajú pôstnu polievku. „Ja sa teším, že tá akcia je tu vo Veritase a že dnes sme mohli spolu k trojici s pánom arcibiskupom Cyrilom aj mojím pomocným biskupom Marekom dnes začať a za túto polievku. Verím, že prídu viacerí počas tohto obeda a im bude nie len chutiť, ale že aj podporia, aj keď drobnými peniažkami, ale že podporia túto akciu,“ povedal arcibiskup Bober. K pôstu patrí aj obetovanie sa a pomoc, pretože konanie dobra je neoddeliteľné od autentického kresťanského života.

„To, že sme tu prítomní ako biskupi, je opäť len symbolická záležitosť, pretože cirkev vlastne je stále tvárou mnohých charitných činnosti, ale je dobré, aby táto udalosť bola nielen chápaná ako nejaká cirkevná ukážka, ale aj súčasne v spolupráci s občianskymi združeniami, s občianskou spoločnosťou, aby sme takto spoločne vytvárali klímu solidarity a pomoci a citlivosti na potreby iných,“ uviedol arcibiskup Vasiľ. Zbierka Podeľme sa potrvá do 30. apríla 2024.

Zdroj: Rádio LUMEN Martin Ďurčo( TK KBS, rl, md, ml; pz ) 20240321018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]