[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rehoľu milosrdných bratov na Slovensku navštívi hosť z Večného mesta
P:3, 17. 03. 2024 08:10, DOMRím 17. marca (TK KBS) V dňoch 17. a 18. marca tohto roku sa uskutoční v bratislavskom konvente milosrdných bratov návšteva zástupcu generálneho predstaveného rehole z Ríma.

Brat Richard Jombík OH, ktorý je zodpovedný za bratislavský konvent milosrdných bratov očakáva od tejto návštevy najmä posilnenie charizmy rehole, ktorú jej vtlačil jej zakladateľ, svätý Ján od Boha, s dôrazom na milosrdenstvo a starostlivosť o tých, ktorí potrebujú pomoc druhých a poskytovanie pomoci predovšetkým tým,  ktorí sú v núdzi.

Páter Joaquím Erra Mas OH, vzhľadom na blížiacu sa generálnu kapitulu Hospitálskej rehole sv. Jána od Boha, ktorá sa bude konať v októbri tohto roku, postupne navštevuje jednotlivé kláštory Rakúskej provincie rehole, pod správu ktorej spadajú aj slovenskí milosrdní bratia.

Provinčná vizitácia sa začala vo viedenskom konvente v Rakúsku, kde sa konalo stretnutie generálneho definítora brata Joaquíma Erru Masa OH s vedením provincie. Slávnostnú bohoslužbu celebroval provinciál Rakúskej provincie, páter Saji Mulankuzhy OH. Do 18. apríla navštívi páter Joaquím OH postupne všetky kláštory Rakúskej provincie. Takáto návšteva sa koná raz za šesť rokov.

Počas návštevy bratislavského konventu milosrdných bratov sa oboznámi aj s ich univerzitnou  nemocnicou s poliklinikou, ktorá funguje v centre Bratislavy už vyše 350 rokov a súčasťou jeho programu je aj návšteva Domova sv. Jána od Boha, ktorý je zameraný na pomoc ľuďom z ulice a v krajnej núdzi.

Na Slovensko zavíta po návšteve brnenského konventu v Českej republike, po návšteve Slovenska sa opäť vráti do Viedne, kde sa stretne so spolupracovníkmi provincialátu. Navštívi aj noviciát milosrdných bratov v talianskej Brescii a postulantov v Gorícii.

V pláne je aj jeho návšteva milosrdných bratov v Maďarsku. O záveroch zo svojej cesty bude potom informovať súčasného generálneho predstaveného rehole, pátra Jesusa Etaya Arronda OH. Závery zároveň poslúžia k príprave generálnej kapituly a k nastaveniu priorít pre činnosť a vývoj rehole v ďalších šiestich rokoch.

TK KBS informovala Andrea Eliášová( TK KBS, ae, ml; pz ) 20240317001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]