[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež vymenoval sekretárov Pápežskej komisie pre ochranu maloletých
P:3, 15. 03. 2024 13:40, ZAHPápež František vymenoval biskupa Luisa Manuela Aliho Herreru, pomocného biskupa Bogoty, za nového sekretára Pápežskej komisie pre ochranu maloletých.

Foto: Vatican Media


Vatikán 15. marca (VaticanNews) Pápež František vymenoval biskupa Luisa Manuela Aliho Herreru, pomocného biskupa Bogoty, za nového sekretára Pápežskej komisie pre ochranu maloletých. Svätý Otec zároveň vymenoval Teresu Morrisovú Kettelkampovú za pomocnú sekretárku komisie. Obaja menovaní predtým pôsobili ako členovia tej istej komisie.

Nové menovania oznámilo Tlačové stredisko Svätej stolice v piatok 15. marca. Vo vyhlásení, ktoré nasledovalo po oznámení, predseda komisie kardinál Seán O‘Malley uviedol, že nové vymenovania predstavujú ďalší dôležitý krok k tomu, aby sa Cirkev stávala čoraz bezpečnejším miestom pre deti a zraniteľné osoby.

Predseda Pápežskej komisie na ochranu maloletých zároveň vyjadril vďaku odchádzajúcemu sekretárovi P. Andrewovi Smallovi, OMI. Zdôraznil, že Small svojou víziou a húževnatosťou pomohol uskutočniť niekoľko dôležitých iniciatív, ktoré komisia prijala. Kardinál O'Malley na záver svojho vyhlásenia vyzdvihol pápežovo potvrdenie rozšírenia mandátu a smerovania Komisie.

Dnešným oznámením nových nominácií Komisia pokračuje na tejto ceste, aby sa ochrana stala stabilnou súčasťou všetkých aspektov života a služby Cirkvi, uzavrel kardinál O‘Malley.

Biskup Ali Herrera: štúdium psychológie a boj proti zneužívaniu

Biskup Ali Herrera, absolvent teológie na Pápežskej univerzite Javeriana v Bogote (2003) a psychológie na Gregoriánskej univerzite (2007), bývalý riaditeľ oblasti psychologického poradenstva v Koncilovom seminári arcidiecézy Bogota (2007 – 2015), kde vyučoval aj psychológiu ľudského vývoja, sociálnu psychológiu a pastorálnu psychológiu, je najdlhšie pôsobiacim členom komisie (2015) a už mnoho rokov sa venuje ochrane detí v Latinskej Amerike. Ako generálny sekretár Kolumbijskej biskupskej konferencie nedávno dohliadal na dokončenie aktualizovaných národných usmernení.

Kettelkamp: práca v oblasti presadzovania práva a pre biskupské konferencie

Teresa Morris Kettelkampová má za sebou kariéru v oblasti presadzovania práva na najvyššej úrovni. Ako bývalá plukovníčka štátnej polície štátu Illinois je odborníčkou na politiky a usmernenia na ochranu maloletých a zraniteľných dospelých. V čase odchodu do dôchodku po 29 rokoch služby viedla oddelenie forenzných služieb ISP. V minulosti bola výkonnou riaditeľkou Sekretariátu pre ochranu detí a mládeže Konferencie katolíckych biskupov Spojených štátov amerických. V rámci Spojených štátov viedla aj jeden z najväčších národných úradov pre ochranu v Cirkvi. Od roku 2018 pôsobí v Pápežskej komisii ako moderátorka pracovnej skupiny zameranej na uzdravenie obetí a začlenenie ich hlasu do služby Cirkvi.( TK KBS, VaticanNews, cz, ml; pz ) 20240315030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]