[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 04. 2024   Meniny má Ervín      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež o obchodovaní s ľuďmi: fenomén, proti ktorému treba bojovať
P:3, 15. 03. 2024 11:20, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 15. marca (VaticanNews) Obchodovanie s ľuďmi je sociálnou pohromou a modernou formou otroctva, ktorá porušuje dôstojnosť ľudských bytostí a ich práva, píše pápež v telegrame zaslanom pri príležitosti konferencie o obchodovaní s ľuďmi, ktorá sa konala 14. marca v Ríme na talianskom veľvyslanectve pri Svätej stolici.

Pápež vyzýva na zodpovedné a rozhodné kroky proti tomuto dramatickému globálnemu javu, ktorý postihuje najmä ženy a deti, obete konfliktov, migrácie a zneužívania všetkého druhu. Taliansky veľvyslanec pri Svätej stolici Francesco Di Nitto zdôraznil, že pápež vyzýva ľudí, aby počúvali tých, ktorí zažili takúto bolestnú situáciu, aby snívali o svete, v ktorom všetci ľudia môžu žiť slobodne a dôstojne, a aby tento sen premenili na skutočnosť.

Zvyšovať povedomie o obchodovaní s ľuďmi a pomáhať jeho obetiam

Obchodovanie s ľuďmi je jednou z najodpornejších vecí, aké môžu existovať. Obchodníci s ľuďmi sem privádzajú ľudí s vidinou práce, lepšieho života, než majú vo svojich krajinách, vysvetlil taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani. Obchodníci s ľuďmi sú tí istí, ktorí obchodujú so zbraňami a drogami.

Obchodovanie s ľuďmi je najrozšírenejšou formou otroctva v 21. storočí a je nesprávne, ak tento smutný jav považujeme za dedičstvo minulých koloniálnych podnikov, zdôraznil Davide Dionisi, osobitný vyslanec talianskej vlády pre náboženskú slobodu, ktorý považuje obchodovanie s ľuďmi za rastúci fenomén, ktorý si vyžaduje starostlivosť a pomoc obetiam a posilnenie právnych systémov proti tejto forme zločinu.

Pápež, ktorého vyzdvihol P. Aldo Buonaiuto, riaditeľ InTerris a člen komunity pápeža Jána XXIII. označil túto neľudskú praktiku za jednu z metiel ľudstva a naším záväzkom je podľa jeho slov zvyšovať povedomie verejnosti s cieľom pomôcť obetiam.

Na stretnutí sa zúčastnili aj sestra Abby Avelino, koordinátorka siete mníšok proti obchodovaniu s ľuďmi Talitha Kum, kanosiánska mníška matka Marilena Pagiato, riaditeľka väznice Nadia Cersosimo a misionár Benedetto Labate, farár farnosti Najsvätejšieho Tela a Krvi Pána v Ríme.

Luca Collodi – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, lc, ml; pz ) 20240315019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]