[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ponuka filmov na novej streamovacej službe s názvom cineLUX rastie
P:3, 15. 03. 2024 10:20, DOM



Bratislava 15. marca (TK KBS) Ponuka filmov na novej streamovacej službu s názvom cineLUX rastie.

„Pre členov Klubu priateľov TV LUX je úplne bezplatná, stačí sa len registrovať. Členstvo v Klube priateľov k ničomu nezaväzuje, ponúka benefity, ale prosíme vás o modlitbu. Do služby cineLUX sa môžu prihlásiť aj nečlenovia, ale tí majú sprístupnené len videá z našej televíznej tvorby. V budúcnosti bude služba ponúkať už iba možnosť plného obsahu, pre nečlenov Klubu za poplatok,“ píše Jana Trávníčková z TV LUX. K dnešnému dňu je na platforme 14 000 minút a momentálne prekročili 4000 prihlásených účastníkov.

Okrem hraných a dokumentárnych filmov divákom ponúka služba aj niektoré relácie z produkcie TV LUX a tvorbu pre deti. Hrané filmy ponúka divákom s dabingom, ale aj v pôvodnom znení s titulkami. Na niektorých dielach sú sprístupnené aj skryté titulky pre nepočujúcich ako aj audio komentár pre nevidiacich. Ďalšou výnimočnosťou je, že v sobotu pribúda vždy nový film.

Najbližšie sa môžete tešiť na tieto tituly:

Sobota 16. marca / Roe verzus Wade

Dr. Bernard Nathanson a Dr. Mildred Jeffersonová sa stretávajú v národnej bitke v tejto nevypovedanej konšpirácii, ktorá viedla k najznámejšiemu a najkontroverznejšiemu súdnemu prípadu v histórii. Film slúži ako dramatizácia rovnomenného prelomového rozhodnutia z roku 1973, ktoré vyniesol Najvyšší súd USA v otázke ústavnosti zákonov, ktoré kriminalizovali alebo obmedzovali prístup k interrupciám.

Sobota 23. marca / Umučenie Krista

Film Mela Gibsona nás privádza do Jeruzalema spred 2000 rokmi a nezvykle pôsobivou, miestami až šokujúcou formou popisuje posledných 12 hodín života Ježiša Nazaretského pred ukrižovaním na hore Golgota.

Nedeľa 31. marca / Môžem si to len predstaviť (I can only imagine)

Millard žije len so svojím otcom. S fyzicky a psychicky násilníckym otcom hľadá Bart od detstva útechu v hudbe. Hneď po skončení strednej školy utečie z domu a na cestách sa pridá k amatérskej kapele. Keď sa im stále nedarí dosiahnuť veľký úspech, Bart to chce vzdať. Ich nový manažér mu však poradí, aby sa pri písaní textov inšpiroval svojou vnútornou bolesťou. Bart sa teda vracia domov. A to, čo od tej chvíle zažíva, je nečakaná a silná inšpirácia pre pieseň, ktorá obletela celý svet.

Tituly, ktoré už môžu diváci na našej službe nájsť: Bez podmienok (Unconditional), filmy z kolekcie Biblia, ako napr. Abrabám, Mojžiš, Dávid, Jozef Egypstký, Exodus a Možné nemožné (I am potential).

Ponuka je teda naozaj pestrá a postupne sa môžete tešiť stále na ďalšie filmy. Aj také, ktoré sa z rôznych dôvodov priamo do vysielania TV LUX nedostali. Jeden zo sloganov, a teda prísľubu cineLUXu je „Každú sobotu nový film s pridanou duchovnou hodnotou.“

Všetky bližšie informácie sa nachádzajú a samotnú registráciu je možné uskutočniť na stránke www.cinelux.sk.



( TK KBS, jt, ml; pz ) 20240315014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]