[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V troch slovenských mestách bude hudobné turné Godzone Kids Tour
P:3, 12. 03. 2024 09:25, DOMFoto: Archív Godzone


Bratislava 12. marca (TK KBS) Na Slovensku vznikol nový projekt Godzone Kids Tour. Ide o hudobné turné pre deti od 5 do 12 rokov, ktoré sa uskutoční v troch slovenských mestách – v Prešove, Banskej Bystrici a Bratislave. Vstup na turné bude zadarmo, aby sa ho mohol zúčastniť úplne každý a organizátori očakávajú, že bude pre všetky deti časom zábavy, nových priateľstiev a Božej prítomnosti. Program bude plný piesní, divadla a interakcie s publikom, ktorá bude prispôsobená pre deti.

Godzone, deti, tour, plagat

„Po pätnástich rokoch služby máme za sebou niekoľko ročníkov Godzone turné, prostredníctvom ktorého už desiatky tisíc ľudí všetkých vekových kategórií mohli počuť dobrú správu evanjelia. Mnohí z nás sa časom stali rodičmi a odovzdávanie živej viery našim deťom sa stalo témou, ktorú žijeme denne vo svojich rodinách. Túžime, aby naše deti spoznali živý vzťah s Bohom a chceme im prinášať evanjelium, zdravé hodnoty a princípy Božieho Kráľovstva v podobe piesní, divadla, katechéz a spôsobom, ktorý im bude blízky,“ hovorí k pripravovanému detskému turné riaditeľ projektu Július Slovák.

Projekt má za cieľ prinášať deťom na Slovensku evanjelium, zdravé hodnoty a princípy Božieho Kráľovstva v podobe piesní, scénok, katechéz a inými spôsobmi a odovzdávať tak vieru deťom jedinečným spôsobom. Detské turné sa uskutoční už v apríli a to 12. apríla v Prešove, 13. apríla v Bratislave a 14. apríla v Banskej Bystrici. Vstup na podujatia bude zadarmo a odporúćaný vek účastníkov je od 5 do 12 rokov. Viac informácii o miestach, časoch aj programe sa záujemcovia dozvedia na webovej stránke www.godzonekids.sk.

Detské turné má byť však len začiatkom pravidelnej služby, ktorá vzniká na jeho pozadí. Organizátori plánujú po turné ďalej tvoriť mediálny obsah, skladať piesne, natáčať videoklipy, vytvárať prezentácie a katechézy o princípoch a hodnotách Božieho kráľovstva, ktoré budú dostupné na novom YouTube kanáli s názvom „Godzone Kids“, ako aj na webovej stránke www.kids.godzone.sk. Katechézy budú takisto k dispozícii pre všetkých, ktorí sa snažia priblížiť vzťah s Bohom svojim deťom - pre rodičov, animátorov i katechétov, pre malé skupinky aj zabehnuté detské služby v spoločenstvách.

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010 a je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi projektu sú katolícki kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a Dominik Markoš.

TK KBS informoval Ivan Petro( TK KBS, ip, ml; pz ) 20240312018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]